Primera Division: Betis Sewilla zmarnował ostatnią szansę na pozostanie?

Derby Andaluzji mogą pogrzebać Betis Sewilla. Ostatni zespół w tabeli miał okazję na drugie zwycięstwo z rzędu, ale ostatecznie nie zdobył nawet oczka!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Po czterech kolejkach bez zwycięstwa wygrało Levante, które ma już 40 punktów na koncie. Właśnie ta liczba jest głównym przedsezonowym celem ponad połowy drużyn Primera Division - ma bowiem dać pewne pozostanie w rozgrywkach na kolejny sezon. Ekipa z Walencji po świetnej grze w obronie na wyjeździe ograła Granadę.

W ostatnim meczu 31. kolejki zamykający tabelę Betis Sewilla przyjmował Malagę i do 83. minuty prowadził 1:0. Zamiast pięciu oczek straty do bezpiecznej strefy, Los Verdiblancos wciąż jednak tracą osiem punktów, które będzie niezwykle trudno odrobić w końcówce sezonu. W ciągu paru chwil dwie asysty Nordina Amrabata wykorzystali bowiem Juanmi i Sergi Darder. Podopieczni Gabriela Calderona mieli jeszcze okazję na doprowadzenie do remisu, lecz w doliczonym czasie gry Ruben Castro z rzutu karnego trafił w słupek!