Korona Kielce bezlitosna dla kibiców!

Na 18 kibiców, którzy przygotowali i wyeksponowali oprawę podczas piątkowego meczu z Pogonią Szczecin (2:2), Korona Kielce nałożyła dwuletnie zakazy stadionowe!

Maciej Kmita
W 22. minucie meczu sędzia Krzysztof Jakubik był zmuszony do przerwania gry na około 19 minut, ponieważ dym z rac odpalonych przez kibiców gospodarzy ograniczył widoczność na murawie.

W związku z tym Komisja Ligi Ekstraklasy SA nałożyła na kielecki klub grzywnę w wysokości 30 tys. zł oraz zamknęła sektor, na którym odpalono race, na dwa mecze (drugie spotkanie w zawieszeniu na rok).

W czwartek natomiast o krokach podjętych wobec osób odpowiedzialnych za zakłócenie porządku podczas spotkania z Pogonią poinformował sam klub. 18 kibiców zostało ukaranych dwuletnimi zakazami stadionowymi, a osoby, które w czasie meczu siedziały w "młynie", nie wejdą na kolejne domowe spotkanie Korony z Cracovią.

Oto treść oświadczenia Korony:

"1. Zgodnie z oświadczeniem wydanym w dniu 28.03.2014 roku na jeden mecz została zamknięta trybuna MŁYN, natomiast osoby, które posiadały karnety lub bilety na ww. trybunę i uczestniczyły ww. imprezie masowej - meczu piłki nożnej, nie będą mogły wejść na stadion podczas meczu Korona Kielce – Cracovia.

2. Wobec 18 osób, które przygotowały i wyeksponowały oprawę meczową o treści "Łamiemy przepisy", zastosowano kary wynikające ze złamania Regulaminu Imprezy Masowej w postaci zakazów klubowych na okres 2 lat.
3. Sukcesywnie w miarę pozyskiwania kolejnego materiału dowodowego dotyczącego naruszeń postanowień regulaminu Imprezy Masowej, klub będzie nakładał na te osoby kolejne kary w postaci zakazów klubowych.

4. Zarząd klubu podjął decyzję, iż do momentu uzgodnienia ewentualnej dalszej współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców, nie będzie organizował wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze wyjazdowe.

5. Stowarzyszenie Kibiców do dnia 04.04.2014 roku ma przedstawić propozycje w zakresie prowadzenia zorganizowanego dopingu, pozbawionego elementów niezgodnych z prawem.

6. Dokonano analizy pracy służby porządkowej i informacyjnej oraz wezwano przedstawicieli firmy ochrony do złożenia wyjaśnień w przedmiotowym zakresie.

7. Prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne, celem określenia odpowiedzialności za zdarzenie wobec osób odpowiedzialnych za organizację tego meczu."

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2:2

Decyzje Korony Kielce w sprawie kibiców, przez których przerwano mecz z Pogonią Szczecin, są właściwe: