Stalówka znów straciła punkty - wyniki piątkowych meczów 23. kolejki gr. wschodniej II ligi

Po raz kolejny swoich fanów zawiodła Stal Stalowa Wola. Zespół, który po jesieni mógł realnie myśleć o walce o awans, znów w tym roku nie sprostał oczekiwaniom. Tym razem na drodze stanął mu Znicz.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Nie najlepiej udały się urodziny trenera Stalówki Piotra Wtorka. Jego podopieczni tylko zremisowali u siebie ze Zniczem Pruszków i jeżeli swój mecz w sobotę wygra Siarka Tarnobrzeg to strata stalowowolan do liderów znacząco wzrośnie. Spotkanie Stali ze Zniczem od pierwszych minut było wyrównane. Tuż przed przerwą do siatki udało się jednak trafić przyjezdnym. Niepewną interwencję Tomasza Wietechy wykorzystał Arkadiusz Jędrych. Po zmianie stron obraz gry nie uległ wielkim zmianom. Gospodarzom udało się wyrównać dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. W polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył Michał Czarny i główką zapewnił punkt Stalówce. Goście kończyli mecz w osłabieniu. W samej końcówce czerwoną kartkę ujrzał Igor Biedrzycki.

Nierówną formę prezentują w tym roku piłkarze Pelikana Łowicz. Podopieczni Macieja Bartoszka ostatnio przegrali u siebie z Legionovią, a teraz bez większych problemów pokonali Świt Nowy Dwór Mazowiecki i to na jego terenie. Losy meczu rozstrzygnęły się już przed przerwą. Najpierw do siatki trafił Piotr Koman. Pomocnik biało-zielonych wykorzystał dośrodkowanie byłego piłkarza Świtu - Michała Adamczyka. Kwadrans później ten sam zawodnik znów popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem, a tym razem skorzystał z tego Krzysztof Brodecki. Po zmianie stron Pelikan kontrolował boiskowe wydarzenia nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Dzięki temu zwycięstwu łowiczanie wciąż mogą realnie myśleć o przedostaniu się do bezpiecznej strefy.

Wyniki piątkowych meczów 23. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 1:1 (0:1)
0:1 - Jędrych 43'
1:1 - Czarny 90+1'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0:2 (0:2) 0:1 - Koman 20' 0:2 - Brodecki 34'

II liga gr. wschodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!