The Championship: Gol Kaźmierczaka, 90 minut Rasiaka i Krysiaka

Wtorek był dobrym dniem dla polskich piłkarzy, którzy występują w The Championship. Ponownie wystąpiło ich trzech, ale tym razem gola nie strzelił Grzegorz Rasiak, a Przemysław Kaźmierczak. 90 minut dla Swansea City zagrał z kolei Artur Krysiak, ale jego zespół przegrał z Wolverhampton Wanderers, które wróciło na fotel lidera.

Bartosz Zimkowski

Przemysław Kaźmierczak jako jedyny z trójki Polaków rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, chociaż w sobotę pojawił się od pierwszej minuty. Teraz Derby County podejmowało Norwich City i prowadziło do 76. minuty 2:1. W tym momencie na boisku pojawił się polski pomocnik i cztery minuty później zdobył swoją pierwszą bramkę na angielskich boiskach. Jak się później okazało, był to ostatni gol w tym spotkaniu. Derby wygrało 3:1.

Od pierwszej minuty w barwach Watford zagrał Grzegorz Rasiak. Polak kilka dni temu zdobył bramkę, a właściwie to wepchnął piłkę do siatki rywali z odległości jednego metra. Tym razem Szerszenie pojechały na Deepdale i przegrały z Preston North End 0:2. Rasiak zagrał pełne 90 minut, lecz drugiego gola w tym sezonie nie zdobył.

Natomiast swój drugi mecz w barwach Swansea City zagrał Artur Krysiak. Tym razem walijski zespół przegrał na Molineux z Wolverhampton Wanderers 1:2. Wilki po tym zwycięstwie ponownie awansowały na fotel lidera The Championship, bo swój drugi mecz w sezonie przegrało Birmingham City. Blues ulegli na Loftus Road Quenns Park Rangers 0:1, chociaż przez większość czasu grali w przewadze jednego piłkarza. Na nic to się zdało; QPR wygrało 1:0 i awansowało na siódme miejsce. Na trzecią lokatę przesunął się zespół Cardiff City, który pokonał na Ninian Park Blackpool 2:0, strzelając oba gole w końcówce spotkania. Mały kryzys dopadł Reading. The Royals przegrali bowiem z Burnley 0:1 i zamiast piąć się w tabeli, spadają.

Sensacyjnie wygrało swój mecz ostatnie do tej pory Nottingham Forest. Beniaminek The Championship ograł na Selhurst Park Crystal Palace 2:1 i zajmuje teraz przedostatnie miejsce. Na samo dno tabeli spadło Doncaster Rovers.