LE: Spektakularne zwycięstwa Valencii i Sevilli, piękne gole Pirlo i Quaresmy (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu piłka nożna
/ Na zdjęciu piłka nożna

Zobacz, jak Valencia i Sevilla w wielkim stylu ograły Basel oraz Porto, awansując do półfinałów Ligi Europejskiej. Po raz kolejny z rzutu wolnego dla Juventusu trafił Andrea Pirlo.

Nietoperze w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej dokonały niemal niemożliwego! Po porażce 0:3 w Bazylei Valencia przez wielu została już skreślona, ale waleczny zespół Juana Antonio Pizziego nie poddał się i po dogrywce wyeliminował Szwajcarów.

Bohaterem rywalizacji na Estadio Mestalla został 20-letni napastnik Paco Alcacer, który trzykrotnie zmusił do kapitulacji Yanna Sommera. Pozostałe bramki strzelili Eduardo Vargas oraz Juan Bernat.

Valencia CF - FC Basel 5:0 (3:0, 3:0, 2:0)

1:0 - Alcacer 38' 2:0 - Vargas 43' 3:0 - Alcacer 70' 4:0 - Alcacer 113' 5:0 - Bernat 118'

[wrzuta=57fWGq7FUV4,gladbacher88]

Bez trudu do najlepszej czwórki Ligi Europejskiej awansowała Benfica. Lider portugalskiej ekstraklasy pokonał Alkmaar po dwóch golach hiszpańskiego napastnika Rodrigo, któremu asystował Eduardo Salvio.

Benfica Lizbona - AZ Alkmaar 2:0 (1:0)

1:0 - Rodrigo 39' 2:0 - Rodrigo 71'

[wrzuta=aUYk2tY6pya,gladbacher88]

Po spektakularne zwycięstwo sięgnęła nie tylko Valencia, ale też Sevilla. Drużyna Unaia Emery'ego szybko odrobiła straty z pierwszego pojedynku, w którym przegrała 0:1, a następnie za sprawą Vitolo i Carlosa Baccy postawiła Smoki pod ścianą.

Porto, które po przerwie grało z przewagą jednego zawodnika, atakowało bezskutecznie, a w 79. minucie straciło kolejnego gola. Honor gości uratował Ricardo Quaresma, oddając cudowny strzał w okienko w doliczonym czasie gry.

Sevilla FC - FC Porto 4:1 (3:0)

1:0 - Rakitić (k.) 5'

2:0 - Vitolo 26' 3:0 - Bacca 29' 4:0 - Gameiro 79' 4:1 - Quaresma 90+2'

[wrzuta=ayCdOIhv026,gladbacher88]

Andrea Pirlo zdobył swojego szóstego gola dla Juventusu w tym sezonie i po raz szósty uczynił to, uderzając piłkę z rzutu wolnego! Już w 4. minucie doświadczony pomocnik technicznym strzałem nie dał żadnych szans Anthony'ego Lopesowi.

Po przerwie awans Starej Damy przypieczętował Claudio Marchisio przy wydatnym udziale Samuela Umtitiego. Po strzale Włocha piłka odbiła się bowiem od stopera Lyonu, co uniemożliwiło interwencję bramkarzowi.

Juventus Turyn - Olympique Lyon 2:1 (1:1)

1:0 - Pirlo 4' 1:1 - Briand 18' 2:1 - Marchisio 68'