Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ranking bramkarzy T-ME: Michał Miśkiewicz najlepszym bramkarzem sezonu zasadniczego, zaskoczenia na podium

[tag=6518]Michał Miśkiewicz[/tag] ze skutecznością interwencji na poziomie 81,8 proc. został najlepszym bramkarzem sezonu zasadniczego T-Mobile Ekstraklasy. Zaskakująco są obsadzone dwa pozostałe miejsca na podium.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Michał Miśkiewicz (Wisła Kraków)

Wychowanek Kmity Zabierzów w sezonie zasadniczym interweniował na linii aż 160 razy, co daje mu miano najbardziej zapracowanego bramkarza T-Mobile Ekstraklasy! "Misiek" zatrzymał 132 z tych 160 uderzeń, a przy 28 skapitulował, w tym raz z rzutu karnego i trzykrotnie z rzutów wolnych.

W meczu z Zagłębiem Lubin z kolei nie trafił w piłkę zagraną do niego przez Michała Nalepę w światło bramki i ta wtoczyła się do siatki Białej Gwiazdy, co w stu procentach go obciąża. Jednak już "swojak", który zaliczył w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, to zwykły pech - piłka odbiła się od jego poprzeczki, a następnie od jego pleców i wpadła za linię bramkową.

Miśkiewicz zaczął z wysokiego "C" - jesienią w 8 kolejnych domowych meczach Wisły nie puścił gola, co jest absolutnym rekordem krakowskiego klubu. Choć miał słabszy finisz sezonu, a jego gra nogami jest poniżej przeciętnej, to Wisła nie powinna się zastanawiać nad przedłużeniem z nim kontraktu, bo grę nogami można poprawić, a z instynktem bramkarskim trzeba się urodzić.

Dla przykładu Dariusz Trela, którego Wisła chciała pozyskać w miejsce Miśkiewicza, interweniował na poziomie 69,1 proc...


Michał Miśkiewicz 2013/2014
Występy 30
Skuteczność interwencji 81,8 %
Czyste konta 14
Strzały w światło bramki 160
Strzały obronione 132
Strzały przepuszczone 28
"11" 1 kapitulacja / 1
Samobóje 1 własny + 1 kolegi z zespołu
Puszczone gole ogółem 30

     

Najlepszym bramkarzem sezonu zasadniczego T-Mobile Ekstraklasy był:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (3):