Motor ku III, a Siarka ku I lidze - wyniki sobotnich meczów 27. kolejki gr. wschodniej II ligi

Po niespodziewanej i wysokiej porażce w Pruszkowie zrehabilitowała się Siarka Tarnobrzeg, która grała z niepokonaną wiosną Legionovią. W Radomiu fatalnie zaprezentował się Motor Lublin.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Spotkanie w Radomiu toczone było w bardzo trudnych, wręcz anormalnych warunkach. Piłka co chwilę stawała w kałużach, ale mimo tego zawodnikom obu stron udało się stworzyć bardzo ciekawe widowisko. Radomiak od pierwszych minut przystąpił do frontalnych ataków i już w 4. minucie objął prowadzenie. Akcję na prawej stronie skutecznie zamknął Marcin Orłowski. Podbudowani dobrym początkiem radomianie poszli za ciosem i w 18. minucie było już 2:0. Tym razem Przemysław Frąckowiak nie najlepiej zachował się na przedpolu, a skorzystał z tego Bartosz Jaroch. Gospodarze, po tak dobrym wejściu w mecz, poczuli się zbyt pewnie, bowiem już 60 sekund później Maciej Tataj zdobył bramkę kontaktową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W kolejnych minutach lublinianie zmarnowali trzy "setki", co zemściło się na nich jeszcze przed przerwą. Marcin Orłowski wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Białożyta i podwyższył na 3:1. W 68. minucie goście znów dobyli gola kontaktowego, a fatalny błąd dwóch obrońców wykorzystał Konrad Wrzesiński. Zieloni po trzech minutach ponownie odskoczyli na dwie bramki, a gola strzałem z rzutu wolnego zdobył Białożyt. Po chwili mogło być 5:2. Piłka po uderzeniu Krystiana Putona niechybnie zmierzała do siatki, ale... utknęła w błocie. Lublinianie nie zdołali się już podnieść i przegrali 2:4. O ile po ostatnim zwycięstwie, nadzieja na utrzymanie delikatnie się tliła, o tyle teraz trzeba zacząć godzić się już ze spadkiem. I to w przypadku Motoru jak i Radomiaka, bowiem oba kluby mają tyle samo punktów na koncie.

W środę klęski w Pruszkowie doznała Siarka. Wicelider chciał się zrehabilitować w meczu z Legionovią. Zadanie to było jednak trudne, bowiem beniaminek wiosną nie poniósł żadnej porażki. W pierwszej odsłonie meczu nie było jednak tego widać. Przyjezdni prezentowali się bardzo słabo i Siarka w pełni zasłużenie prowadziła 2:0. Po przerwie legionowianie zaczęli grać odważniej i w 73. minucie, za sprawą Marka Lendziona, zdobyli nawet gola kontaktowego. Gospodarze odpowiedzieli jednak błyskawicznie, a kilka minut później wynik na 4:1 ustalił Jakub Wróbel.

4:2 - Białożyt 71'

Siarka Tarnobrzeg - Legionovia Legionowo 4:1 (2:0) 1:0 - Figiel 31' 2:0 - Truszkowski 36' (k.) 2:1 - Lendzion 73' 3:1 - Baran 74' 4:1 - Wróbel 83'

II liga gr. wschodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!