Anglia: Drużyna Tomasza Kuszczaka w barażach o awans do Premier League!

Brighton and Hove Albion FC Tomasza Kuszczaka rzutem na taśmę w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego angielskiej The Championship zagwarantował sobie prawo gry w barażach o awans do Premier League.

Maciej Kmita

W 46. kolejce zaplecza angielskiej ekstraklasy Mewy pokonały 2:1 Nottingham Forest Radosława Majewskiego (wystąpił przez 77 minut), zwycięskiego gola zdobywając dopiero w 92. minucie gry! Sama wygrana z The Reds nie gwarantowała drużynie Tomasza Kuszczaka (pełne 90 minut między słupkami) zajęcia barażowego miejsca, ale pewny awansu Burnley FC odebrał punkty (2:2) Reading FC i na 6. pozycję w tabeli wskoczyła ekipa z Falmer Stadium.

Udział Kuszczaka w tym sukcesie był niebagatelny. Polski bramkarz wystąpił w 41 spotkaniach, w których puścił tylko 31 bramek, a 17 razy zachowywał czyste konto.
Brighton and Hove Albion FC w półfinałach play-off zagra z Derby County (8 i 11 maja). Drugą parę tworzą Wigan Athletic i Queens Park Rangers (mecze 9 i 12 maja). Finał odbędzie się 24 maja na londyńskim Wembley.

Już wcześniej awans do Premier League wywalczyły Leicester City Marcina Wasilewskiego i Burnley FC. W kończącym sezon spotkaniu Lisy pokonały 1:0 Doncaster Rovers, pieczętując wygranie angielskiej II ligi, a "Wasyl" rozegrał pełne 90 minut.

Z The Championship pożegnał się natomiast Barnsley FC Tomasza Cywki. W meczu ostatniej kolejki The Tykes przegrali 2:3 z QPR, a Cywka wystąpił od 1. do 72. minuty.

Znów poza kadrą meczową Chartlon Athletic znalazł się Piotr Parzyszek. The Addicks zwyciężyli 3:0 z Blackpool FC, dzięki czemu zakończyli sezon na 18. miejscu. Nottingham Forest uplasował się ostatecznie na 11. pozycji.