Polacy na świecie: Gole Piszczka i Mączyńskiego, asysty Wilka i "Mierzeja", spadek Kurty i Prusa (wideo)

W różnych nastrojach są po weekendzie Polacy grający za granicą. Z goli cieszyli się Piszczek i Mączyński, a z asyst Wilk i "Mierzej". Kurto spadł z ligi, a Grosicki przegrał finał Pucharu Francji.

Maciej Kmita
Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wydarzeniem meczu 33. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund - 1899 Hoffenheim (3:2) było pożegnanie na Signal-Iduna Park Roberta Lewandowskiego, któremu za cztery lata gry w barwach BVB 80 tys. kibiców zgotowało owację na stojąco.

Swoje "pięć minut" w tym spotkaniu miał też jednak Łukasz Piszczek, który zdobył trzecią bramkę w sezonie, a 12. w ogóle na boiskach Bundesligi. Reprezentant Polski trafił do siatki Wieśniaków w 34. minucie, dając Borussii prowadzenie 3:1.