Niedziela w Bundeslidze: Bramka Zdebela, niezwykle cenne zwycięstwo Eintrachtu Frankfurt

W meczu na Signal Iduna Park w Dortmundzie pomiędzy Borussią Dortmund a VfL Bochum kibice od pierwszego gwizdka sędziego oglądać mogli dwóch Polaków. W składzie gospodarzy grał Jakub Błaszczykowski, natomiast w szeregach gości Tomasz Zdebel. Dodatkowo kapitan przyjezdnych zdobył dla swojej drużyny pięknego gola, dzięki któremu Bochum udało się wywieźć cenny punkt z Dortmundu. W drugim niedzielnym spotkaniu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi w meczu drużyn z dolnej części tabeli Borussia Moenchengladbach uległa Eintrachtowi Frankfurt 1:2.

Michał Żyrek

Spotkanie w Dortmundzie w pierwszej połowie nie było jakimś wspaniałym widowiskiem, jednak padły w niej oba gole tego meczu. Najpierw w 27. minucie z rzutu rożnego zagrywali goście, piłkę głową wybił Mats Hummels, a dopadł do niej Tomasz Zdebel i cudownym wolejem z około 22. metrów nie dał szans bramkarzowi Borussi. Gospodarze odpowiedzieli na minutę przed końcem tej odsłony. Długim zagraniem do Mohameda Zidana popisał się Neven Subotic, a Egipcjanin precyzyjnym strzałem pokonał Marcia Fernadeza. Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugich 45. minutach kibice na Signal Iduna Park do 73. oglądali Tomasza Zdebela, natomiast do 81. Jakuba Błaszczykowskiego. Natomiast od 64. minuty na placu gry pojawił się Marcin Mięciel. Druga połowa rozczarowała jeszcze bardziej niż pierwsza.
Jednak w 80. minucie fantastyczną okazję do wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie zmarnował Sebastian Kehl, który z około 14. metrów fatalnie przestrzelił będąc sam na sam z golkiperem Bochum. Chwilę później bliski pokonania Romana Weidenfellera był Mimoun Azaouagh, jednak piłka po jego strzale nieznacznie minęła poprzeczkę bramki gospodarzy. W 88. minucie dobrą centrą popisał się Mięciel do Christiana Fuchsa, jednak mocny wolej Austriaka był niecelny. W doliczonym czasie gry bramkarza gospodarzy próbował pokonać jeszcze z 16. metrów Sinan Kaloglu, ale bez problemu poradził sobie golkiper gospodarzy z tym strzałem. Wynik meczu się już nie zmienił i Borussia Dortmund zremisowała 1:1 z VfL Bochum w spotkaniu na Signal Iduna Park w meczu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi. Wynik ten oznacza, że gospodarze zajmują teraz szóste miejsce w tabeli, natomiast goście wydostali się ze strefy spadkowej i teraz są piętnaści w Bundeslidze.

W drugim spotkaniu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi w meczu o sześć punktów Borussia Moenchengladbach uległa na własnym stadionie Eintrachtowi Frankfurt. Gospodarze, mimo że prowadzili 1:0 po samobójczym golu Marco Russa, cztery minuty później już remisowali 1:1. Bramka Michaela Finka w 53. minucie dała prowadzenie Eintrachtowi 2:1, którego nie oddali już oni do końca spotkania. Gospodarze po tej porażce nadal są w tabeli przedostatni, a ich sytuacja robi się coraz trudniejsza, goście po tym zwycięstwie zajmują 12. lokatę w Bundeslidze.