SC Paderborn w Bundeslidze, Kacper Przybyłko uratował Arminię, gol Grzegorza Wojtkowiaka

Klub z Nadrenii Północnej-Westfalii po raz pierwszy w historii wywalczył awans do Bundesligi. W barażach z Hamburgerem SV rywalizować będzie natomiast spadkowicz sprzed roku, SpVgg Greuther Fuerth.

Konrad Kostorz

SC Paderborn 07 potrzebował zwycięstwa w ostatniej kolejce i uporał się z VfR Aalen (2:1). Klub z liczącego około 140-tysięcy miasta w Nadrenii Północnej-Westfalii po raz pierwszy w 51-letniej historii Bundesligi wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej. Działacze już teraz zapowiedzieli, że nie dokonają zbyt dużych wzmocnień i skupią się na zachowaniu obecnego składu.

Piłkarze SpVgg Greuther Fuerth również wygrali swoje spotkanie (2:0 z SV Sandhausen), ale finiszowali dwa "oczka" za Paderborn. To oznacza, że Koniczynki już wkrótce stoczą dwumecz z 16. zespołem Bundesligi, Hamburgerem SV. Smakiem musi obejść się 1.FC Kaiserslautern, który finiszował na 4. miejscu. Kolejne lokaty zajęły Karlsruher SC, Fortuna Duesseldorf, 1860 Monachium oraz FC Sankt Pauli.
Na zakończenie rozgrywek porażki doznał najlepszy zespół sezonu. 1.FC Koeln uległ 0:2 FSV Frankfurt. Adam Matuszczyk rozegrał pełne 90 minut, natomiast Sławomir Peszko cały mecz spędził wśród rezerwowych. 1860 Monachium w 34. serii gier podzielił się punktami z Unionem Berlin, a jedynego gola dla Bawarczyków zdobył strzałem głową po podaniu Moritza Stoppelkampa w 17. minucie Grzegorz Wojtkowiak. To jego drugie trafienie w zakończonych rozgrywkach.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Niezwykłych emocji dostarczyła walka o 16. pozycję, gwarantującą udział w barażach. Arminia Bielefeld musiała pokonać na wyjeździe Dynamo Drezno, natomiast ekipie z Saksonii wystarczał remis. Goście wyszli na prowadzenie 2:0, ale w 65. i 74. dwie bramki zdobyli drezdeńczycy. O sukcesie Arminii przesądziło trafienie Kacpra Przybyłki z 76. minuty. Zespół Polaka, który zdobył już 5. gola w sezonie, zwyciężył 3:2 i powalczy o utrzymanie w barażach z 3. drużyną III ligi SV Darmstadt 98.

Oficjalnie: Sławomir Peszko zostaje w 1. FC Koeln (wideo)