Dramat bramkarza Korony Kielce!

To koniec sezonu dla Wojciecha Małeckiego. Kielecki bramkarz doznał złamania jednej z kości twarzy podczas sobotniego meczu Korony z Piastem. Do fatalnego w skutkach urazu doszło w 24. minucie.

Sebastian Najman
Wojciech Małecki kilka dni temu wspominał, że zrobi wszystko aby wykorzystać szansę jaką otrzymał po urazie Zbigniewa Małkowskiego. Niestety teraz również on został wykluczony z gry przynajmniej do końca sezonu. Wszystko po makabrycznie wyglądającym zderzeniu z Rubenem Jurado w 24. minucie sobotniego meczu 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Piastem Gliwice (0:1).
Kielecki bramkarz wyszedł do prostopadłej piłki, której adresatem był hiszpański piłkarz gości. Ten jednak nie zamierzał odpuścić i zderzył się z Małeckim. Zdaniem prowadzącego zawody Tomasza Kwiatkowskiego w sytuacji tej nie było mowy o faulu.

23-latek mimo poważnej kontuzji próbował kontynuować grę, ale w 31. minucie ostatecznie został zmieniony przez Ołeksija Szlakotina, po czym został przewieziony do jednego z kieleckich szpitali, gdzie musi przejść natychmiastową operację.