Kolejarz bliski utrzymania - relacja z meczu Energetyk ROW Rybnik - Kolejarz Stróże

W meczu 31. kolejki I ligi Kolejarz Stróże pokonał drużynę Energetyka ROW Rybnik 2:1. Bramki dla gości strzelali Smuczyński i Trochim. Wynik spotkania może mieć decydujący wpływ na układ dołu tabeli

Beata Fojcik
Pojedynek dwóch walczących o utrzymanie zespołów zaczął się spokojnie. Po piętnastu minutach gry Łukasz Radliński miał na koncie dwie udane interwencje. W 26. minucie meczu prowadzenie gospodarzom mógł dać Kamil Kostecki jednak przeniósł futbolówkę nad bramką.
W 30. minucie gry Kolejarz Stróże przejął piłkę w środku pola i popędził na bramkę Antonina Bucka. Prawym skrzydłem urwał się Tomasz Chałas, który dograł do Bartłomieja Smuczyńskiego, a ten z łatwością wykończył szybką akcję, zdobywając gola z niewielkiej odległości. Chwilę później mogło być 2:0, ale próbę Janusza Wolańskiego zatrzymał bramkarz ROW-u.

Pierwszą połowę zakończył Mariusz Muszalik, który z szesnastu metrów wyraźnie chybił celu. Po przerwie ekipę Jana Furlepy dwukrotnie postraszył Trochim, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia gości. W 53. minucie starcia na strzał z ostrego kąta zdecydował się Szymon Sobczak, jednak nie zaskoczył dobrze dysponowanego Radlińskiego.

W 57. minucie potyczki Wojciech Trochim został sfaulowany przez Szymona Jarego w polu karnym i sam zamienił jedenastkę na bramkę. W 64. minucie spotkania Radliński z najwyższym trudem wybronił uderzenie Tomasza Gródka. Kilka minut później za faul na Cisse sędzia Tarnowski znów wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego został Mariusz Muszalik, który przywrócił miejscowym nadzieję.
Wojciech Trochim zapewnił gościom trzy punkty Wojciech Trochim zapewnił gościom trzy punkty
W 71. minucie gry sprawy rywalizacji mógł rozstrzygnąć Kamil Adamek, którego zatrzymał Bucek. Z kolei w 85. minucie meczu golkiper Kolejarza obronił strzał Idrissy Cisse, a chwilę później nie dał się pokonać Jarosławowi Wieczorkowi. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego minimalnie przestrzelił Sławomir Szary, zaś przed ostatnim gwizdkiem arbitra czerwoną kartkę zobaczył Sobczak.

Energetyk ROW Rybnik - Kolejarz Stróże 1:2 (0:1)
0:1 - Bartłomiej Smuczyński 30'
0:2 - Wojciech Trochim (k.) 58'
1:2 - Mariusz Muszalik (k.) 65'