LM: Casillas, Ronaldo, Alonso i Villa znają smak triumfu, dwaj zdobyli gola w finale

Trzech zawodników Realu i jeden piłkarz Atletico zdobywali już w przeszłości Puchar Europy. Większość z nich po tytuł sięgnęła w swoich poprzednich klubach.

Konrad Kostorz
Iker Casillas z wygranej w Lidze Mistrzów cieszył się przed 12 laty, kiedy Real Madryt po raz ostatni okazał się najlepszym zespołem na Starym Kontynencie. W finale rozegranym w 2002 roku w Glasgow (2:1 z Bayerem Leverkusen) 21-letni wówczas golkiper pojawił się na murawie w 68. minucie w miejsce kontuzjowanego Cesara.

W 2005 roku Puchar Europy mógł wznieść Xabi Alonso, który reprezentował barwy Liverpoolu. Defensywny pomocnik, którego zabraknie w sobotnim meczu ze względu na nadmiar żółtych kartek, rozegrał w pamiętnym finale w Stambule przeciwko AC Milan (3:3, k. 3:2) 120 minut.

Również Cristiano Ronaldo wie, jak wygrać finał najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Europie. W 2008 roku Portugalczyk był liderem Manchesteru United, który w dramatycznych okolicznościach okazał się lepszy od Chelsea Londyn (1:1, k. 6:5). Ronaldo w 26. minucie spotkania rozegranego w Moskwie wpisał się na listę strzelców, natomiast w serii jedenastek jego strzał obronił Petr Cech.
Jedynym podopiecznym Diego Simeone, który świętował triumf w Champions League, jest David Villa. Obecnie 32-letni napastnik przebywał na murawie Wembley przez 86 minut w wygranym przez FC Barcelonę 3:1 finale z Manchesterem United. Hiszpan miał spory udział w sukcesie Dumy Katalonii, ponieważ w 69. minucie ustalił wynik rywalizacji, pokonując Edwina van der Sara.

W składzie Atletico znaleźć można wielu piłkarzy, którzy triumfowali w Lidze Europejskiej w 2012 roku. W tym gronie są m.in. Diego Godin, Filipe Luis, Mario Suarez i Diego. Z kolei Raul Garcia triumfował wraz z Los Colchoneros w LE w 2010 roku, a Cristian Rodriguez wygrał te rozgrywki z FC Porto w 2008 roku.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Droga do finału LM: Atletico nie do pokonania, Real katem Niemców, supersnajper Ronaldo

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)