Milowy krok Stalówki ku utrzymaniu, honorowy Radomiak - wyniki sobotnich meczów 32. kolejki gr. wschodniej II ligi

Niezwykle cenne zwycięstwa odniosły w sobotę Stal Stalowa Wola oraz Olimpia Elbląg, które walczą o utrzymanie w grupie wschodniej II ligi. Honorowo gra Radomiak, który mocno namieszał Legionovii.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Cenne zwycięstwo zanotowała Stal Stalowa Wola. Tym samym oznacza to, że w ciężkiej sytuacji, na dwie kolejki przed końcem, znajdzie się Stal Rzeszów. Stalówka już do przerwy prowadziła dwoma bramkami. Niesamowite rzeczy działy się po zmianie stron. Po niespełna godzinie gry czerwoną kartkę, po dwóch żółtych, otrzymał gracz gości - Arkadiusz Baran. Jednak 180 sekund później gola kontaktowego zdobył Rafał Lisiecki. W 73. minucie, w przeciągu kilkunastu sekund, arbiter wyrzucił z boiska kolejnych dwóch zawodników. Tym razem po jednym z każdej drużyny. W końcówce Wojciech Reiman wykończył kontrę gospodarzy i pozwolił uniknąć Stalówce nerwowej końcówki.
Sytuację mocno skomplikowała sobie Legionovia, która znajduje się tuż nad strefą spadkową. Beniaminek niespodziewanie przegrał, z niemającym już szans na utrzymanie, Radomiakiem Radom. Zieloni wyszli na prowadzenie w 18. minucie, gdy Szymon Stanisławski z bliska wpakował piłkę do bramki. Gospodarze wyrównali osiem minut po zmianie stron. Do siatki trafił Adam Czerkas, który na murawie zameldował się zaraz po przerwie. Gospodarze złapali wiatr w żagle, ale na prowadzenie ponownie wyszli przyjezdni. Dobre dośrodkowanie wykorzystał Grzegorz Wojdyga. Legionovię w doliczonym czasie gry pogrążył Marcin Orłowski popisując się indywidualną akcją.

II liga to za wysokie progi dla Motoru Lublin. Lublinianie wyraźnie ulegli Olimpii Elbląg. Elblążanie na prowadzenie wyszli już w trzeciej minucie, gdy kapitalnym lobem z około 40 metrów popisał się Rafał Leśniewski. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Tomasz Sedlewski. Po przerwie elblążanie nadal przeważali, ale długo byli nieskuteczni. W końcówce dwie bramki w ciągu pięciu minut zdobył Roman Maciejak i Olimpia prowadziła już 4:0. Goście odpowiedzieli tylko jedną bramką. Z rzutu karnego trafił Maciej Tataj.

Jesteśmy na Facebook'u! Dołącz do nas!

Wyniki sobotnich meczów 32. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów 3:1 (2:0)

1:0 - Płonka 10'
2:0 - Łanucha 34' (k.)
2:1 - Lisiecki 63'
3:1 - Reiman 86'

Legionovia Legionowo - Radomiak Radom 1:3 (0:1)
0:1 - Stanisławski 18'
1:1 - Czerkas 54'
1:2 - Wojdyga 72'
1:3 - Orłowski 90+1'

Olimpia Elbląg - Motor Lublin 4:1 (2:0) 1:0 - Leśniewski 3' 2:0 - Sedlewski 38' 3:0 - Maciejak 76' 4:0 - Maciejak 81' 4:1 - Tataj 86' (k.)

II liga gr. wschodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!