Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kolejarz Stróże chce odszkodowania od PZPN. Wiceprezes oskarża działaczy!

Po decyzji o nieprzyznaniu licencji na grę w I lidze dla Kolejarza Stróże, w klubie zapanowała nerwowa atmosfera. Swojej złości nie ukrywa Stanisław Kogut, senator RP oraz wiceprezes "kolejowych".
Piotr Wiśniewicz
Piotr Wiśniewicz

Pod koniec maja pierwsza instancja, czyli Komisja ds. Licencji Klubowych, odmówiła Kolejarzowi Stróże licencji w związku z "naruszeniem kryteriów wynikających z pkt. 6 (kryteria sportowe), pkt. 7 (kryteria Infrastrukturalne) oraz pkt. 8 (kryteria Personelu i Administracji) Podręcznika Licencyjnego". Natomiast Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych w dniu 13 czerwca 2014, nieodwołalnie zdecydowała o nieprzyznaniu tej drużynie z Małopolski licencji na I ligę.

Informacja ta rozwścieczyła Stanisława Koguta, który od wielu lat jest najważniejszym działaczem klubu, a swoją opinię postanowił wygłosić na łamach lokalnych mediów. - Komentarz jest krótki. PZPN na 65-lecie Kolejarza zlikwidował go! Spełniamy wszystkie warunki, by występować w I lidze. Inne kluby są pozadłużane, ale jakoś licencje otrzymały. W podanych od Komisji przyczynach nieprzyznania nam licencji jest wiele kłamstw i nieścisłości. Myślę, że ktoś chciał ratować przed degradacją Stomil Olsztyn - w ostrych słowach dla portalu „Sadeczanin.info” wypowiedział się polityk.

W rozmowie z reporterem telewizji „Orange Sport” wiceprezes klubu ze Stróż był znacznie bardziej konkretny przy wskazywaniu winowajcy obecnego stanu rzeczy. - Jest jeden pan psychicznie chory na punkcie Kolejarza, obserwator z Kielc, który tylko chodzi i ryje pod Kolejarzem. Mówi się, że nasz stadion nie spełnia wymogów, a ja bym sobie życzył, aby wszystkie stadiony tak właśnie wyglądały - wyjaśnił.

Dalsza części wypowiedzi dla „Sądeczanin.info” zabrzmiała wręcz jak groźba. - PZPN to likwidator naszego klubu. Trzeba będzie to zapisać w miejscowych kronikach. Chcemy wystąpić o odszkodowanie. Nie można się godzić na takie decyzje. Odwołanie się od decyzji Komisji kosztowało nas 7,5 tysiąca złotych! Oni żyją z naszych pieniędzy. We środę postaram się zorganizować konferencję na stadionie, tak by każdy dowiedział się jak nas potraktowano. Chcielibyśmy też, by inne małe kluby nie cierpiały tak jak my teraz - zakończył Stanisław Kogut.

Kolejarz Stróże zamieni się z Polonią Warszawa? Jerzy Engel dementuje pogłoski (wideo)

Kolejarz Stróże zasługuje na obecność w I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×