Sparingowo: Wisła Kraków zwycięska na starcie przygotowań

Wisła Kraków zwyciężyła 2:0 w sparingu z Bocheńskim KS. Podopieczni Franciszka Smudy zagrali przeciętnie, a i tak mogli wygrać zdecydowanie okazalej.

Wisła Kraków rozegrała w Bochni pierwszy sparing w letnim okresie przygotowań. Rywal Białej Gwiazdy to spadkowicz z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, z którym współpracuje m.in. w zakresie szkolenia.

W jedenastce Franciszka Smudy zameldowali się pozyskani latem Michał Buchalik, Maciej Jankowski, a także mistrz Polski U-17 z minionego sezonu Konrad Handzlik - piłkarz urodzony w 1998 roku. Grę kontrolną obserwowała kilkusetosobowa publiczność.
Kibice zobaczyli pierwszego gola w 19. minucie. Rafał Boguski skorzystał z sytuacji po błędzie młodego Krystiana Jaszczyńskiego i bez zastanowienia strzelił do bramki. Prowadzenie zostało podwojone w 35. minucie przez Pawła Brożka, który bezbłędnie sfinalizował sytuację sam na sam z bramkarzem. Przewaga Wisły nie podlegała dyskusji - następne trafienia mogli dorzucić Alan Uryga oraz Brożek. Po przeciwnej stronie boiska niezłą sytuację strzelecką wypracował sobie Jakub Dobranowski, ale strzelił beznadziejnie.

Blisko gola w 48. minucie był także Łukasz Piech, ale nieumiejętnie dostawił stopę do płaskiego zagrania. Obraz sparingu nie zmienił się po przerwie - Wisła Kraków udowadniała wyższość piłkarską, momentami rozgrywała nawet na 30 metrze przed bramką rywala, jednak brakowało elementu przyspieszenia czy ostatniego podania.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Tempo końcówki - mocno usypiające. Trenerzy sięgnęli do głębokich rezerw. Ochoty do gry nie stracili głównie Semir Stilić i Maciej Jankowski. Ten drugi powinien w 72. minucie dał Wiśle trzeciego gola, ale spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bocheńskiego. Ostatecznie pewne i spokojne 2:0 dla krakowian.

BKS Bochnia - Wisła Kraków 0:2 (0:2)
0:1 - Rafał Boguski 19'
0:2 - Paweł Brożek 35'

Wisła: Buchalik (46' Bieszczad) - Furtak (46' Witek), Uryga, Czekaj (60' Janur), Dudka, Boguski (46' Lucas), Stilić, Stjepanović, Jankowski, Handzlik (60' Marszalik), Brożek (66' Ferens).

Sędzia: Tomasz Kubik.