Dwa gole Tomasza Gruszczyńskiego w luksemburskiej ekstraklasie

W weekend w Luksemburgu odbyła się 13. kolejka miejscowej ekstraklasy. W ramach tej serii spotkań mistrz kraju, Football 1991 Diddeleng zmierzył się na wyjeździe z jednym z najsłabszych zespołów Nationaldivisioun - FC Sporting Steinfort.

Wojciech Święch

Przyjezdni już do przerwy zdobyli dwa gole. Autorem obu trafień był polski napastnik Tomasz Gruszczyński. Wpisał się on na listę strzelców w 34. i 41. minucie spotkania. Wynik pojedynku na 3:0 dla gości ustalił w 88. minucie Daniel da Mota.

W bieżącym sezonie ligowym nasz rodak zdobył już jedenaście goli. Aktualny mistrz Luksemburga jest samodzielnym liderem tabeli Nationaldivisioun. Ma cztery punkty przewagi nad FC Déifferdeng 03 (w niedzielę drużyna ta zremisowała u siebie 2:2 z Racing FC Union Lëtzebuerg).

FC Sporting Steinfort - Football 1991 Diddeleng 0:3 (0:2)
0:1 - Gruszczyński 34'
0:2 - Gruszczyński 41'
0:3 - Da Mota 88'