Sparingowo: Korona wygrała pierwszy sparing

W swoim pierwszy meczu sparingowym podczas zgrupowania w Rybniku Korona pokonała III-ligowy BKS Stal Bielsko-Biała 3:2. Dwie bramki dla kielczan zdobył Vanja Marković, a jedną Daniel Gołębiewski.

Sebastian Najman
Już w 9. minucie do siatki BKS-u trafił Daniel Gołębiewski, którego pierwszy strzał co prawda został powstrzymany przez Krzysztofa Kozika, ale już poprawka, po podaniu Macieja Korzyma, była skuteczna. Cztery minuty później III-ligowiec doprowadził do remisu. Sebastiana Kosiorowskiego pewnym strzałem pokonał Uzoma Luke. W kolejnych fragmentach spotkanie było dość wyrównane. W 38. minucie na ponowne prowadzenie udało się jednak wyjść podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza. Precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Vanja Marković, ustalając tym samym rezultat pierwszej połowy.

Po zmianie stron znów udany początek zanotowali kielczanie. W 55. minucie do wybitej przez obrońców z Bielska-Białej piłki dopadł Vanja Marković, zdobywając swojego drugiego gola. Nie był to jednak koniec popisów strzeleckich na boisku w Rybniku. W 63. minucie ambitnie walczący bielszczanie zmniejszyli stratę do rywala. Świetne prostopadłe podanie otworzyło drogę do bramki Marcinowi Pontusowi, który będąc w sytuacji sam na sam z Kosiorowskim nie popełnił błędu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Korona wygrała swoje pierwsze, z dwóch zaplanowanych na sobotę spotkań kontrolnych. W drugim złocisto-krwiści zmierzą się z II-ligowym Rakowem Częstochowa.

Korona Kielce - BKS Stal Bielsko-Biała 3:2 (2:1)
1:0 - Daniel Gołębiewski 9'
1:1 - Uzoma Luke 13'
2:1 - Vanja Marković 38'
3:1 - Vanja Marković 55'
3:2 - Marcin Pontus 63'

Korona Kielce: (skład wyjściowy) Sebastian Kosiorowski – Maciej Załęcki, Vanja Marković, Michał Wrześniewski, Bartosz Kwiecień – Paweł Sobolewski, Marcin Cebula, Michał Janota, Mateusz Janiec – Daniel Gołębiewski, Maciej Korzym.

BKS Stal Bielsko-Biała: (skład wyjściowy) Krzysztof Kozik, Ariel Dzionsko, Kamil Sornat, Łukasz Antczak, zaw. testowany, zaw. testowany, Marcin Czaicki, Kamil Karcz, Uzoma Luke, zaw. testowany, Filip Wiśniewski.