Włochy: Gole Pawła Wszołka i Piotra Zielińskiego na początek sezonu

Reprezentanci Polski z dobrej strony pokazali się w pierwszych występach po letniej przerwie, wpisując się na listę strzelców w meczach kontrolnych.

Sampdoria Genua przygotowania do sezonu ligowego w Serie A rozpoczęła od pojedynku z przedstawicielami włoskiego regionu Valle di Susa. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia nie zawiedli i odnieśli przekonujące zwycięstwo w stosunku 14:0.

Paweł Wszołek i Bartosz Salamon weszli do gry po przerwie przy prowadzeniu swojego zespołu różnicą sześciu goli. Pierwszy z nich wpisał się na listę strzelców w 58. oraz 79. minucie. Skuteczniejszy od 22-latka okazał się jedynie Stefano Okaka, który skompletował hat-tricka. [ad=rectangle] Piotr Zieliński zagrał od 46. minuty w pierwszym pojedynku towarzyskim Udinese Calcio z reprezentacją innego regionu, Friuli Venezia Giulia. Zebry w debiucie trenera Andrei Stramaccioniego wygrały 11:0, a nasz rodak zdobył gola tuż po pojawieniu się na placu gry. Dwie bramki dla Udinese strzelił Nicolas Lopez.