KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PZPN zgodził się na fuzję Limanovii i Kolejarza Stróże

Polski Związek Piłki Nożnej na wtorkowym posiedzeniu zarządu zaakceptował fuzję Limanovii oraz Kolejarza Stróże. Tym samym nowo powstała drużyna będzie występować w II lidze.

Bartosz Wiśniewski
Bartosz Wiśniewski

Limanovia, który w nadchodzącym sezonie miała występować w III lidze, dokonała fuzji z Kolejarzem Stróże. Tym samym nowo powstała drużyna występować będzie w II lidze, bo na tę klasę rozgrywkową licencję posiada klub ze Stróż.

W podobnej sytuacji znajduje się Stal Rzeszów, która w ubiegłą sobotę kupiła licencję na występy w I lidze od Floty Świnoujście. Decyzja w tej sprawie miała zapaść również na wtorkowym posiedzeniu zarządu PZPN.
Treść komunikatu:

W dniu dzisiejszym Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na swym posiedzeniu przychylił się do wniosków Miejskiego Klubu Sportowego Limanovia, oraz Klubu Sportowego Kolejarz Stróże o połączeniu się. Taką możliwość dawała Uchwała Nr V/37 z 29.09.2000 r. Zarządu PZPN o członkostwie. Paragraf 22 niniejszej uchwały dopuszcza możliwość połączenia się klubu (czyli Stowarzyszenia MKS Limanovia) z sekcją piłki nożnej innego klubu (czyli KS Kolejarz), których siedziby znajdują się na terenie jednego związku piłki nożnej.

W dalszej treści tej uchwały czytamy, że połączenie może nastąpić po zakończeniu sezonu piłkarskiego, najpóźniej jednak na 14 dni przed rozpoczęciem nowego cyklu rozgrywek. Obydwa kluby wyraziły chęć połączenia się co zostało poparte stosownymi uchwałami władz obydwu klubów.

Nowo powstały klub pod nazwą MKS Limanovia Szubryt w Limanowej stał się tym samym członkiem PZPN i zagra od nowego sezonu w II lidze, bowiem Kolejarz miał licencję na tę klasę rozgrywkową, a Limanovia na III ligę, a nowo powstały klub - zgodnie z możliwością jaką daje wspomniana Uchwała PZPN o członkostwie - wybrał występy w wyższej lidze.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
www.limanovia.net
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×