Zawisza żegna się z Europą - relacja z meczu Zawisza Bydgoszcz - SV Zulte Waregem

Zawisza Bydgoszcz nie potrafił nawiązać wyrównanej walki z SV Zulte Waregem i na własnym stadionie przegrał 1:3. Niebiesko-czarni tym samym żegnają się z Ligą Europejską.
Bartosz Wiśniewski

Już pierwsza akcja meczu przyniosła Belgom prowadzenie. Po podaniu Aneke sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim znalazł się Glynor Plet, który umieścił piłkę w bramce gospodarzy! Od tamtej pory Zawisza Bydgoszcz potrzebował dwóch bramek, aby doprowadzić do dogrywki, a trzech jeśli chciał awansować po regulaminowym czasie gry.

Obie drużyny starały się grać ofensywnie. Wśród gości duże zagrożenie stwarzał Cissako, który - na szczęście dla Zawiszy - musiał z powodu kontuzji zejść jeszcze w pierwszej połowie. To właśnie ten zawodnik w 13. minucie uderzył futbolówkę, która ostatecznie zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Sandomierskiego.

Gospodarze szansę na wyrównanie mieli w 21. minucie, kiedy to Bernardo Vasconcelos dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, ale tej akcji celnym strzałem nie potrafił skończyć Luis Carlos. W początkowej fazie meczu grę starali się szarpać Wagner i Alvarinho, jednak bezskutecznie. W pierwszej części gry dużo do życzenia pozostawiały stałe fragmenty bite przez Piotra Petasza, po których Zawisza nie stwarzał sobie żadnego zagrożenia.

Niebiesko-czarni po raz kolejny fatalnie zachowali się tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Wówczas na 2:0 podwyższył Chuks Aneke i gospodarze znaleźli się w fatalnym położeniu - do awansu potrzebowali czterech bramek. Kilka chwil po straconym golu nadzieje dał jeszcze Petasz, który zdobył kontaktowego gola bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik w 61. minucie z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę belgijskiej bramki!

Sytuacja Zawiszy jeszcze trudniejsza stała się w 69. minucie, kiedy to z boiska wyleciał Bernardo Vasconcelos. Portugalczyk podczas spięcia z rywalem trącił go głową i sędzia nie miał żadnych wątpliwości, aby pokazać czerwoną kartkę. Goście wykorzystali to bardzo szybko, bo w 76. minucie trzecią i zarazem ostatnią bramkę zdobył Skulason.

Podopieczni Jorge Paixao kilka razy stworzyli sobie dość dogodne sytuacje, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Piłkarze z Belgii natomiast byli skuteczni i tym samym mogą cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Zawisza Bydgoszcz - SV Zulte Waregem 1:3 (0:1)