KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Najlepszy strzelec Górnika Zabrze żąda zaległych pieniędzy. Odejdzie za darmo?!

Górnik Zabrze nie płaci swoim zawodnikom od ponad pół roku. To daje piłkarzom drużyny z Roosevelta prawo do złożenia w PZPN wniosku o rozwiązanie umowy z winy pracodawcy. Pierwsi banici już są.

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Coraz bardziej nerwowo robi się w Górniku Zabrze. W ciągu ostatniego tygodnia nad śląskim klubem przeszła medialna burza, po której do dymisji podał się prezes Zbigniew Waśkiewicz. Na tym jednak tąpnięcia przy Roosevelta nie koniec. Zawodnicy, którym klub zalega z półrocznymi apanażami nie porozumieli się bowiem z właścicielem i niewykluczone, że wkrótce zaczną masowo odchodzić z klubu.
Pierwszy śmiałem już się znalazł. Do pustego na razie gabinetu prezesa w środę trafiło bowiem wezwanie do zapłaty ze strony Mateusza Zachary. Najskuteczniejszy w tym sezonie strzelec zabrzańskiej drużyny zażądał wypłaty zaległego wynagrodzenia. Nieoficjalnie mówi się o kwocie rzędu 300 tys. złotych, a środków tych w kasie klubu dziś nie ma.
Mateusz Zachara ma dość czekania na swoje pieniądze Mateusz Zachara ma dość czekania na swoje pieniądze
Czym może skutkować to dla Górnika? Jeśli klub nie zareaguje spłatą zaległości Zachara może złożyć w PZPN wniosek o rozwiązanie umowy. Trudno spodziewać się, by mając ku temu sposobność tego nie zrobił. Tym bardziej, że po udanym początku sezonu chętnych na zatrudnienie 23-latka na pewno nie zabraknie.

Górnik może uniknąć oddania piłkarza za darmo, ale musi czym prędzej znaleźć przynajmniej 51 proc. należnych mu pieniędzy. Byłoby to jednak rozwiązanie tymczasowe, na które - póki co (?) - się nie zapowiada. Włodarze klubu z miejskiego ratusza uspokajają, że kryzys jest przejściowy i tragedia zabrzanom nie grozi.

Jeśli jednak podobne do Zachary wezwania do zapłaty złożą kolejni zawodnicy, a klub w dalszym ciągu nie będzie w stanie potrzeb piłkarzy zaspokoić może okazać się, że rozbiór drużyny będzie nieuniknioną koniecznością.

Czy Górnik Zabrze zdoła zatrzymać Mateusza Zacharę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • Johan Wolfenstein Zgłoś komentarz
  Zachara jest wstępnie dogadany z Lechem, tylko musi szybko rozwiązać kontrakt z Górnikiem wtedy dostanie dobre pieniądze w Lechu. Teodor spada do Genui ...
  • O62 Zgłoś komentarz
   Czyżby znany był pierwszy kandydat do spadku? Ale za Żabolami chyba nikt nie będzie płakał :)
   • Z1946B Zgłoś komentarz
    Parodia - tyle kasy za pół roku! Polscy kopacze są strasznie przereklamowani, chcą zarabiać jak gwiazdy z innych lig, a prezentują poziom tragicznie niski!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×