FC Barcelona jedynie zremisowała w sparingu, debiuty nowych zawodników

Wicemistrzowie Hiszpanii jedynie zremisowali z 17. zespołem poprzedniego sezonu Ligue 1, OGC Nice. W składzie zespołu Luisa Enrique debiuty zaliczyło dwóch nowych piłkarzy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Od pierwszego gwizdka w FC Barcelonie zadebiutował najnowszy nabytek klubu, Jeremy Mathieu, który wystąpił w środku obrony. Francuz pojawił się u boku Gerarda Pique, a ten w 20. minucie powalił w polu karnym Dario Cvitanicha i sędzia wskazał na "wapno". Sam poszkodowany przechytrzył Marc-Andre ter Stegena i otworzył wynik meczu.

Gracze Luisa Enrique mieli przewagę w posiadaniu piłki, jednak groźnych podbramkowych okazji brakowało. Po zmianie stron w zespole Barcy weszło sześciu nowych graczy, a pierwszy raz w nowych barwach zaprezentował się Ivan Rakitić. Grę na swoje barki przejął jednak inny wprowadzony gracz, Xavi, który w 68. minucie wykorzystał kolejną jedenastkę.

Od tego momentu na boisku istniała już tylko Duma Katalonii, a szczególnie dużo zamieszania siał Gerard Deulofeu. W końcówce spotkania były napastnik Evertonu zagrał do Sandro Ramireza, a ten huknął w słupek. Mimo kolejnych ataków, wicemistrzowie Hiszpanii jedynie zremisowali z Niceą 1:1.

To drugi sparing FC Barcelony przed kolejnym sezonem. W debiucie Enrique jego podopieczni wygrali 1:0 z Recreativo Huelva.

OGC Nice - FC Barcelona 1:1 (1:0)
1:0 - Cvitanich (k.) 21'
1:1 - Xavi (k.) 68'

Skład FC Barcelony: Ter Stegen - Montoya (39' Patric), Mathieu (62' Ie), Pique (46' Bartra), Alba (62' Grimaldo) - Busquets (46' Sergi Samper), Rafinha (46' Munir El Haddadi) (76' Sandro Ramirez), Sergi Roberto (46' Xavi) - Pedro (46' Deulofeu), Adama Traore (46' Halilović), Iniesta (46' Rakitić).

Restrykcyjny dekalog trenera Barcy: Brak spóźnień, alkoholu i kary pieniężne