Puchar Polski: Sporo niespodzianek, kompromitacje Górnika Łęczna i Arki Gdynia!

W środę rozegrano dwanaście spotkań I rundy Pucharu Polski. Nie zabrakło sensacji. Kompromitujące wpadki zaliczyły m. in. Górnik Łęczna i Arka Gdynia.

Szymon Mierzyński

Beniaminek T-Mobile Ekstraklasy mierzył się z zaledwie III-ligową Stalą Rzeszów, a mimo to uległ 1:2, tracąc decydującego gola w doliczonym czasie. Gorzką pigułkę musieli też przełknąć podopieczni Dariusza Dźwigały, którzy po bezbarwnym występie przegrali z - notowanym dwie klasy niżej - Gryfem Wejherowo.

Niesamowite rzeczy działy się w Ostrowie Wlkp. Gospodarze bardzo długo przegrywali z Puszczą Niepołomice, ale w 92. minucie doprowadzili do wyrównania i... mogli nawet uniknąć dogrywki, gdyby Marcin Staniszewski nie zdołał obronić strzału Michała Giecza z rzutu karnego. Bramka na 2:1 ostatecznie padła, tyle że dopiero w drugiej połowie dodatkowego czasu, w efekcie zespołowi z Wielkopolski udało się wyeliminować II-ligowca.
Dogrywka miała miejsce także w Radomiu. Dolcan Ząbki nie utrzymał skromnego prowadzenia do ostatniego gwizdka, lecz - mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Cichockiego - zadał jeszcze jeden cios i po golu Bartosza Wiśniewskiego z "wapna" triumfował 2:1.

Zawiedli dwaj inni I-ligowcy: Stomil Olsztyn i Chojniczanka Chojnice. Te zespoły musiały uznać wyższość odpowiednio Okocimskiego Brzesko oraz Błękitnych Stargard Szczeciński.

Jakie będą pary 1/16 finału? Przekonamy się o tym w czwartek podczas porannego losowania na Stadionie Narodowym w Warszawie.