Ligue 1: Wpadka Olympique Marsylia, AS Monaco rozgromione!

Dużych emocji i niespodzianek dostarczyły niedzielne mecze 2. kolejki Ligue 1. Swoich kibiców totalnie zawiodły Olympique Marsylia oraz AS Monaco.

Szymon Mierzyński
Ekipa Marcelo Bielsy przegrała na Stade Velodrome z Montpellier HSC 0:2 i po dwóch seriach ma na koncie zaledwie jedno oczko.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja wicemistrza Francji, który mimo że prowadził na wyjeździe z Girondins Bordeaux, ostatecznie poległ aż 1:4! Gdy tydzień temu podopieczni Leonardo Jardima przegrywali u siebie z FC Lorient, spodziewano się, że to tylko falstart. Niedzielna potyczka na Stade Chaban-Delmas pokazała jednak, że Monaco może mieć w tym sezonie kłopoty w walce o ścisłą czołówkę. Inna sprawa, że pierwsza połowa w wykonaniu zespołu ze Stade Louis II była bardzo przyzwoita i po 45 minutach trudno było zakładać jego klęskę. Fakty są jednak nieubłagane. W dwóch kolejkach nowej edycji Monaco straciło aż sześć bramek.

W trzecim niedzielnym pojedynku AS Saint-Etienne musiało odrabiać straty, lecz ostatecznie pokonało na własnym stadionie Stade Reims 3:1.