Wymęczona wygrana Stalówki - relacja z meczu Nadwiślan Góra - Stal Stalowa Wola

Nadwiślan Góra w roli gospodarza na boisku w Stalowej Woli musiał uznać wyższość Stali, przegrywając 1:2. Dwie bramki dla gości zdobył Łukasz Sekulski, autorem honorowego gola był Bartłomiej Setlak.

Kamil Górniak
Od początku meczu przewagę osiągnęli goście. Już w 2. minucie Radosław Mikołajczak spróbował szczęścia, ale piłkę spokojnie złapał Paweł Florek. W 13. Stal objęła prowadzenie. Mateusz Kantor zacentrował w pole karne i osamotniony Łukasz Sekulski strzałem głową zdobył gola dla zielono-czarnych. Chwilę później napastnik Stalówki znów uderzył głową, ale pomylił się bardzo niewiele.
Gospodarze zdobyli gola w 19. minucie, ale Łukasz Małkowski był na spalonym. Cztery minuty później Stal podwyższyła prowadzenie. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym bardzo mocno uderzył Sekulski i bramkarz Nadwiślana nie miał szans skutecznie interweniować.

Potem gra się nieco uspokoiła. Stal prowadziła spokojnie grę, a gospodarze nie potrafili skonstruować ciekawej akcji ofensywnej. W samej końcówce obie ekipy miały po jednej okazji, ale ani Mateusz Argasiński ani Piotr Koman nie potrafili pokonać bramkarzy.

Po zmianie stron do ataku nieco mocniej ruszyli gracze Nadwiślana, ale to zielono-czarni mieli lepsze okazje. W 53. minucie po uderzeniu Mikołajczaka piłka przeszła minimalnie obok słupka. Chwilę później po rzucie wolnym minimalnie niecelnie strzelił Bartłomiej Setlak.

W 67. minucie Nadwiślan wykorzystał błędy w defensywie Stali. Stalowcy nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego i Setlak uderzył sprzed pola karnego i zdobył kontaktową bramkę dla Nadwiślana. Zielono-czarni pogubili się w obronie i w 70. minucie niepotrzebnie sfaulowali rywala przed polem karnym. Damian Furczyk uderzył jednak z 25. metrów w środek bramki, tam gdzie stał Tomasz Wietecha.

Gospodarze mocniej przycisnęli. W 78. minucie Tomasz Matysek przegrał pojedynek sam na sam z Wietechą, a chwilę później najpierw główkował Tomasz Boczek, który wywalczył kolejny korner, by po chwili Jakub Legierski uderzył nad poprzeczką. W końcówce Nadwiślan rzucił wszystko na jedną kartę, ale nie zdołał wywalczyć nawet jednego gola.

Nadwiślan Góra - Stal Stalowa Wola 1:2 (0:2)
0:1 - Łukasz Sekulski 13'
0:2 - Łukasz Sekulski 23'
1:2 - Bartłomiej Setlak 67'

Nadwiślan Góra: Paweł Florek - Wojciech Jurek, Dawid Kaszok (56' Bartłomiej Setlak), Tomasz Balul, Tomasz Boczek, Kamil Łączek, Damian Furczyk (85' Mateusz Skrobol), Piotr Koman, Jakub Legierski, Dawid Ogrodzki (46' Tomasz Matysek), Łukasz Małkowski (46' Adam Setla).

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Bogacz, Michał Czarny, Marcin Kowalski, Dawid Pigan (72' Patryk Tur), Mateusz Argasiński (88' Kamil Samołyk), Paweł Giel (79' Przemysław Żmuda), Mateusz Kantor, Radosław Mikołajczak (71' Michał Mistrzyk), Łukasz Sekulski.

Żółte kartki:  Boczek (Nadwiślan) oraz Sekulski (Stal).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal pójdzie za ciosem i wygra w Wielkich Derbach Podkarpacia z Siarką?