PD: Nieuznany gol bramkarza, błyskawiczne czerwo, trafienie w 103 minucie

Pierwsze mecze nowego sezonu w Primera Division przyniosły niesamowite emocje! Zobacz cztery czerwone kartki, nieuznaną bramkę strzeloną przez golkipera oraz trafienie w 103 minucie meczu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Sezon Primera Division 2014/2015 rozpoczął się na stadionie Malagi CF, która zmierzyła się z Athletic Bilbao. Pierwszą bramkę zdobył Luis Alberto. Co prawda bramkarz Gorka Iraizoz obronił jego strzał z rzutu karnego, ale wobec dobitki był już bez szans.

Olbrzymie emocje działy się w samej końcówce meczu. Andaluzyjczycy po dwóch bezpośrednich czerwonych kartkach kończyli mecz w dziewięciu, do siatki trafił... golkiper gości, ale sędzia z niewiadomych przyczyn nie uznał bramki, a Baskowie bezskutecznie domagali się rzutu karnego po faulu Carlosa Kameniego! Zobacz te wydarzenia!

Skrót meczu Malaga - Athletic (największe kontrowersje od 3:20):

W sobotę doczekaliśmy się debiutu Grzegorza Krychowiaka, który zagrał 90 minut w spotkaniu Sevilla FC - Valencia CF. Już na początku spotkania gracz Nietoperzy, Pablo Piatti, tak niefortunnie uderzył, że piłka odbiła się... od dwóch słupków!

O pierwszym meczu Krychowiaka w Primera Division będą pamiętać głównie Polacy. Szersze grono kibiców zapamięta za to debiuty w Hiszpanii graczy Nietoperzy - Rodrigo de Paula oraz Lucasa Orbana. Pierwszy z nich zaledwie 67 sekund po wejściu na boisko obejrzał czerwoną kartkę za uderzenie rywala łokciem! Z kolei drugi potrzebował niecałych 5 minut na doprowadzenie do wyrównania.

Skrót meczu Sevilla - Valencia:

Czerwoną kartkę mieliśmy również w ostatnim sobotnim meczu pomiędzy UD Almeria i Espanyolem Barcelona. Już w 33. minucie Anaitz Arbilla z zespołu gości wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Andaluzyjczycy wykorzystali grę w osłabieniu, ale prowadzenia nie utrzymali do końca. Dokładnie o godzinie 00:20 na połowie stadionu zgasły światła i sędzia musiał zarządzić przerwę. Z tego względu spotkanie potrwało nieco dłużej, a Sergio Garcia wyrównującą bramkę zdobył w 103 minucie!