Premier League: Wysokie zwycięstwo Tottenhamu Hotspur, Koguty nowym liderem

Tottenham Hotspur dzięki zwycięstwu nad Queens Park Rangers awansował na fotel lidera Premier League. Koguty ograły lokalnych rywali aż 4:0.

Bartosz Zimkowski
Na inaugurację Tottenham Hotspur długo męczył się z West Ham United i dopiero w doliczonym czasie gry zdobył zwycięskiego gola. To był debiut Mauricio Pochettino w roli menedżera londyńczyków. W drugim spotkaniu jego drużyna pokazała już klasę i nie dała żadnych szans beniaminkowi Queens Park Rangers.
Gospodarze już w pierwszej połowie zdobyli trzy gole, dając do zrozumienia byłemu trenerowi Kogutów - Harry'emu Redknappowi - że pierwsze punkty musi poszukać w innym spotkaniu. Tottenham wygrał 4:0 i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Z kolei QPR jest ostatnie.

W drugim meczu rozgrywanym o tej samej porze Hull City zremisowało ze Stoke City 1:1. Już w 14. minucie James Chester sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala i otrzymał czerwoną kartkę. Mimo to jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie. Stracili je dopiero siedem minut przed końcem meczu. The Potters pozostają zatem bez zwycięstwa w tym sezonie.

Tottenham Hotspur - Queens Park Rangers 4:0 (3:0)
1:0 - Chadli 12'
2:0 - Dier 30'
3:0 - Chadli 37'
4:0 - Adebayor 65'

Hull City - Stoke City 1:1 (1:0)
1:0 - Jelavić 42'
1:1 - Shawcross 83'