Włochy: Premierowy gol Bartosza Salamona dla Pescary, Polak ukarany czerwoną kartką

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Bartosz Salamon w drugim oficjalnym występie dla Pescara Calcio wpisał się na listę strzelców, jednak drużyna naszego rodaka uległa w domowym pojedynku spadkowiczowi z Serie B.

Bartosz Salamon przygodę z Pescarą rozpoczął od roli dżokera, ale już w drugim występie znalazł się w podstawowym składzie. Przebywał na murawie do 88. minuty, kiedy otrzymał drugą żółtą kartkę i został usunięty z murawy. [ad=rectangle] Pescara po pierwszej połowie przegrywała z Rossoblu różnicą trzech goli i wszystko wskazywało na to, że przegra z Bolonią bez walki. W 52. minucie polski defensor strzałem głową wpisał się jednak na listę strzelców, a kwadrans później gospodarze zdobyli gola kontaktowego.

Salamon w 64. występie w Serie B zdobył piątego gola. Przypomnijmy, że nasz rodak trafił do Pescary w ostatnim dniu okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii Genua.

Pescara Calcio - FC Bologna 2:3 (0:3)

0:1 - Buchel 28' 0:2 - Acquafresca 30' 0:3 - Casarini 37' 1:3 - Salamon 52' 2:3 - Maniero (k.) 67'

Czerwone kartki: Coppola /64'/ (FC Bologna) oraz Salamon /88' za drugą żółtą/ (Pescara Calcio).