Serie A: Szczęśliwe zwycięstwo AS Romy, Piotr Zieliński zadebiutował w nowym klubie

AS Roma dzięki golowi samobójczemu bramkarza Empoli FC odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. W ekipie beniaminka po raz pierwszy wystąpił pozyskany z Udinese Calcio Piotr Zieliński.

Konrad Kostorz
Rudi Garcia mając na uwadze nadchodzący pojedynek Ligi Mistrzów z CSKA Moskwa, posadził na ławce rezerwowych dwie największe ofensywne gwiazdy: Gervinho i Francesco Tottiego. Nie przeszkodziło to rzymianom w zgarnięciu kompletu punktów, jakkolwiek wicemistrz Włoch zaprezentował się poniżej oczekiwań.
Tuż przed końcem pierwszej połowy z ponad 20 metrów huknął Radja Nainggolan, a piłka odbiła się od słupka oraz pleców Luigiego Sepe i wtoczyła się za linię bramkową. Poza tym stołeczny zespół nie stwarzał zbyt wielu dogodnych sytuacji, jedynie Maicon miał sposobność, by podwyższyć prowadzenie.

W 80. minucie na placu gry zameldował się Piotr Zieliński, który w końcówce okienka transferowego zasilił beniaminka na zasadzie wypożyczenia. Niedługo po wejściu na murawę debiutant doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale z jego próbą poradził sobie Morgan De Sanctis. Roma na inaugurację pokonała 2:0 Fiorentinę, a za tydzień podejmie jedną z najsłabszych kadrowo drużyny w lidze, Cagliari Calcio.

Empoli FC - AS Roma 0:1 (0:1)
0:1 - Sepe (sam.) 45+1'

Skład Romy: De Sanctis - Maicon, Manolas, Castan (46' Astori), Cole - Pjanić (68' Keita), De Rossi, Nainggolan - Ljajić (82' Gervinho), Destro, Florenzi.

Fernando Torres odbarzony zaufaniem w Milanie, debiut od razu w podstawowym składzie

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)