Remisy liderów, pogrom w Częstochowie - wyniki sobotnich meczów 8. kolejki II ligi

Solidarnie swoje mecze zremisowały zespoły przewodzące ligowej stawce przed tą serią gier - Rozwój Katowice i MKS Kluczbork. Imponujące zwycięstwo nad Puszczą Niepołomice odniósł Raków Częstochowa.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Serię czterech zwycięstw z rzędu Rozwoju Katowice, dość niespodziewanie, przerwała Kotwica Kołobrzeg. Mecz na Śląsku znacznie lepiej rozpoczęli katowiczanie, ale wszystko zmieniło się w 26. minucie. Wtedy Przemysław Szymiński zagrał ręką we własnym polu karnym. Nie dość, że rywale mieli rzut karny, to defensor gospodarzy ujrzał czerwoną kartkę. Po chwili "jedenastkę" pewnie wykorzystał Jakub Poznański. Grający w przewadze gracze beniaminka zaczęli sobie stwarzać bardzo dobre sytuacje strzeleckie, ale znakomite zawody rozgrywał bramkarz Bartosz Soliński. Niewykorzystane okazje zemściły się na nich w końcówce, gdy skuteczny strzał z pola karnego oddał Tomasz Wróbel i zapewnił punkt Rozwojowi.
Rzutami karnymi, w meczu z Legionovią, sukces zapewnili sobie piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński. Jako pierwsi bramkę zdobyli w tym meczu jednak legionowianie. Po przerwiem rywali z dziecinną łatwością ograł Samuelson Odunka i wyłożył piłkę Maciejowi Golińskiemu, który skierował ją do pustej już bramki. W końcowym kwadransie sędzia podyktował dwa rzut karne dla gospodarzy, które kolejno wykorzystali Robert Gajda i Tomasz Pustelnik.

Dopiero drugi raz w tym sezonie punkty stracił MKS Kluczbork, lider zremisował w Tarnobrzegu. W pierwszej połowie dwie dobre okazje stworzyli sobie gospodarze, ale zabrakło im zimnej krwi pod bramką rywali. Lider nie grał na miarę oczekiwań, groźniejsi byli piłkarze Siarki i w 65. minucie objęli prowadzenie. Kapitalny strzał z dystansu oddał Marcin Stefanik. MKS odpowiedział błyskawicznie i 180 sekund później doprowadził do remisu. Również Marcin Nowacki popisał się ładnym strzałem, piłka nim zatrzepotała w siatce, odbiła się od słupka. Dwanaście minut przed końcem piłkarze z Kluczborka mogli zapewnić sobie zwycięstwo, ale strzał Mateusza Ariana z rzutu karnego obronił Artur Melon.

Niespodziewanym pogromem zakończył się mecz w Częstochowie. Raków rozbił Puszczę Niepołomice. Przyjezdni sygnał ostrzegawczy dostali już w 5. minucie, gdy piłka po strzale Artura Pląskowskiego tylko ostemplowała słupek. W 22. minucie Pląskowski trafił już jednak do siatki, a w kolejnych minutach jego partnerzy dopełnili dzieła zniszczenia.

Na dnie tabeli na dobre zadomowił się Górnik Wałbrzych, który tym razem przegrał w Stalowej Woli. Spotkanie lepiej rozpoczęli wałbrzyszanie i w 14. minucie objął prowadzenie, gdy rzut karny wykorzystał Marcin Orłowski. Jednak jeszcze w pierwszej połowie gospodarze zupełnie odwrócili losy rywalizacji i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Po przerwie, mimo niezłych okazji z obu stron, więcej bramek już nie padło.

Wyniki sobotnich meczów 8. kolejki II ligi:

Rozwój Katowice - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)
0:1 - Jakub Poznański 26' (k.)
1:1 - Tomasz Wróbel 89'

Błękitni Stargard Szczeciński - Legionovia Legionowo 2:1 (0:0)
0:1 - Maciej Goliński 54'
1:1 - Robert Gajda 76' (k.)
2:1 - Tomasz Pustelnik 85' (k.)

Siarka Tarnobrzeg - MKS Kluczbork 1:1 (0:0)
1:0 - Marcin Stefanik 65'
1:1 - Marcin Nowacki 68'

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 5:0 (3:0)
1:0 - Artur Pląskowski 22'
2:0 - Wojciech Reiman 24'
3:0 - Joshua Balogun Kayode 37'
4:0 - Robert Brzęczek 50'
5:0 - Dariusz Pawlusiński 63'

Stal Stalowa Wola - Górnik Wałbrzych 3:1 (3:1) 0:1 - Marcin Orłowski (k.) 14' 1:1 - Michał Czarny 18' 2:1 - Łukasz Sekulski 29' 3:1 - Michał Czarny 42'

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!