Odra Opole - Gawin Królewska Wola 1:5 w meczu sparingowym

Odra Opole doznała dotkliwej porażki w czwartkowym sparingowym spotkaniu z Gawinem Królewska Wola. Grający w eksperymentalnym składzie podopieczni Andrzeja Prawdy ulegli rywalom aż 1:5. Gola dla opolan zdobył Abdulaye Ba.

Mateusz Dębowicz

W barwach niebiesko-czerwonych wystąpiło sporo nowych, przymierzanych do zespołu zawodników. Nie grali najważniejsi piłkarze z pierwszego składu. - Rewelacji nie było. Może gra nie wyglądała najgorzej, ale przytrafiały nam się katastrofalne błędy w defensywie - powiedział po zakończonym spotkaniu trener Prawda.

Do przerwy Gawin prowadził już 3:0. Po zmianie stron bramkę dla Odry zdobył wprawdzie Abdulaye Ba, brat grającego w barwach niebiesko-czerwonych Pape Samby Ba, ale do końca meczu goście zdobyli jeszcze dwa gole i sparing zakończył się rezultatem 5:1.

Przed przerwą zimową opolanie rozegrają jeszcze jedno spotkanie towarzyskie. 26 listopada o 13:00 zmierzą się z Zdzieszowicach z miejscowym Ruchem.

Skład Odry: I połowa: Stawiarski - Filipe, Odrzywolski, Dolot, Kowalczyk - Antczak, Djukanovic, Ogrodowicz, Filipowicz - Figurski, Szymczyszyn; II połowa: Bella - Kurc, Dolot, Samba Ba, Orłowicz - Rogowski, Deja, Ba, Marcus, Piegzik – Uchenna.

Testowani zawodnicy:

Robert Stawiarski (Czarni Żagań, 28 lat)
Marcin Antczak (Woy Bukowiec Opoczyński, 22 lata)
Piotr Ogrodowicz (ŁKS Łomża, 23 lata)
Wojciech Figurski (Jeziorak Iława, 24 lata)
Serb Srdjan Djukanovic (Hajduk Kula, 28 lat)
Brazylijczyk Marcus de Oliveira (Czarni Żagań, 21 lat)
Senegalczyk Abdulaye Ba (brat znanego z wystepów w Odrze Papy Samby Ba, 18 lat)
Dolot (zawodnik anonimowy, podobno ma za sobą występy w Młodej Ekstraklasie w zespole GKS Bełchatów).

Oprócz nich w sparingu z Gawinem wystąpiło czterech juniorów opolskiego klubu: 18-letni Krystian Kowalczyk i 17-latkowie: Tomasz Szymczyszyn, Adam Deja i Piotr Kurc.