Puchar Ligi Angielskiej: Arsenal odpadł z Southampton, czyste konto Artura Boruca

Arsenal nie awansował do kolejnej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. W III rundzie przegrał na Emirates Stadium z Southampton 1:2.

Bartosz Zimkowski

Nieco rezerwowy skład wystawił Arsene Wenger na pojedynek z Southampton. Młodych graczy wzmocnił Alexisem Sanchezem, Jackiem Wilsherem czy Lukasem Podolskim. Po raz pierwszy między słupkami pojawił się David Ospina. I to właśnie chilijski pomocnik w 14. minucie otworzył wynik meczu pięknym strzałem z rzutu wolnego. Golkiper Świętych nie miał szans na skuteczną obronę.

Jednak do przerwy to goście wygrywali. Najpierw Tomas Rosicky sprokurował rzut karny, który wykorzystał Dusan Tadić, a tuż przed przerwą złe wybicie obrońców Arsenalu na gola zamienił Nathaniel Clyne. Po zmianie stron Southampton miało szanse na podwyższenie rezultatu. Dobrze spisywał się Ospina, kilka razy broniąc uderzenia rywali. Arsenal nie był w stanie stworzyć klarownych okazji i po 90. minutach przegrał z Southampton 1:2.
Drugi mecz w barwach AFC Bournemouth rozegrał Artur Boruc. Polak pojechał ze swoim zespołem do Cardiff City i niespodziewanie gładko wygrał 3:0. To pierwsze czyste konto nowego golkipera klubu z The Championship w barwach Bournemouth. Tymczasem na ławce rezerwowych Swansea City całe spotkanie przesiedział Łukasz Fabiański. Łabędzie wygrały na Liberty Stadium z Evertonem 3:0.

Pogromca Manchesteru United Milton Keynes Dons awansował do czwartej rundy. Tym razem ograli na własnym terenie Bradford City 2:0.

Niesamowite emocje były w meczu Liverpoolu FC z Middlesbrough. Brendan Rodgers dał w większości szansę rezerwowym, którzy po 10. minutach prowadzili 1:0. Gola zdobył 17-letni debiutant Jordan Rossiter. Tymczasem im bliżej było końca pierwszej połowy tym lepiej zaczęli grać pierwszoligowcy. Nie udało im się jednak zdobyć gola do przerwy, ale uczynili to w 62. minucie.

Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i sędzia zarządził dogrywkę. W niej wydawało się, że bramkę na wagę awansu uzyskał Suso. Jednak w czwartej doliczonej minucie drugiej połowy dogrywki wypożyczony z Chelsea Patrick Bamford wykorzystał "jedenastkę" i doprowadził do serii rzutów karnych. Ta okazała się niezwykle długa i niektórzy gracze dwukrotnie podchodzili do piłki, aby wykonać swoją "jedenastkę". Ostatecznie Liverpool wygrał 14:13 i awansował do IV rundy.