Gol "Lewego", awans Boruca, występ Zielińskiego z Milanem. Polski wtorek w Europie

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Bayern Monachium na prowadzeniu w tabeli Bundesligi. W spotkaniu 5. kolejki Bawarczycy bez kłopotu rozprawili się z dotychczasowym sensacyjnym liderem SC Paderborn, wygrywając 4:0.

Swój udział w wygranej miał Robert Lewandowski, który wpisał się na listę strzelców w 14 minucie. Polak popisał się efektownym trafieniem zza pola karnego. W lidze włoskiej Empoli niespodziewanie zremisowało u siebie z Milanem 2:2. Pierwsze trafienie dla Rossonerich zanotował Fernando Torres. W ekipie gospodarzy zagrał Piotr Zieliński, który pojawił się na murawie z ławki w 76. minucie. [ad=rectangle] W Niemczech i we Włoszech rozgrywano spotkania ligowe, natomiast w Anglii rywalizowano w trzeciej rundzie Pucharu Ligi. Drugi występ w barwach Bournemouth zaliczył Artur Boruc, który zachował czyste w wygranym trzy do zera spotkaniu z Cardiff City. Na trzeciej rundzie przygodę z Pucharem Ligi zakończył Arsenal, który w eksperymentalnym składzie przegrał z u siebie Southampton 1:2. W bramce Kanonierów zadebiutował David Ospina. Poza meczową "18" znalazł się Wojciech Szczęsny.

{"id":"","title":""}

Źródło: Agencja TVN/x-news