Sparingowa porażka GKP

Bardzo słaby występ zanotowali piłkarze GKP Gorzów Wlkp. w meczu sparingowym z Polonią Słubice. Lubuska drużyna uległa jednej z najsłabszych ekip II ligi gr. zachodniej 1:2. Bramki dla gości strzelili Wojciech Okińczyc i Bartosz Kosman, z kolei jedyne trafienie dla beniaminka I ligi zaliczył Emil Drozdowicz. Polonia mogła wygrać to spotkanie wyżej, jednak w 22. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Brazylijczyk Lilo.

Szymon Mierzyński

Mecz obserwował Mieczysław Broniszewski, który negocjuje z prezesem Sylwestrem Komisarkiem objęcie stanowiska pierwszego trenera GKP.

W zespole z Gorzowa Wlkp. testowano czterech zawodników. Między słupkami stanął Paweł Linka z Lecha Poznań. Szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymało także dwóch piłkarzy Unii Janikowo: Maciej Mysiak (obrońca) oraz Łukasz Ślifirczyk (napastnik). Sztab szkoleniowy beniaminka I ligi przyglądał się ponadto Krzysztofowi Urbanowiczowi z Victorii Września.

W środę gorzowianie rozegrają kolejny sparing i najprawdopodobniej grupa testowanych zawodników zostanie sprawdzona po raz kolejny. Tego dnia okaże się również, czy trenerem GKP będzie Mieczysław Broniszewski.

GKP Gorzów Wlkp. - Polonia Słubice 1:2 (1:1)
0:1 - Okińczyc 30'
1:1 - Drozdowicz 35'
1:2 - Kosman 82'

W 22. minucie Lilo (Polonia) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).

GKP Gorzów Wlkp.: I połowa: Linka - Ziemniak, Mysiak, Więckowski, Petrik, Szałas, Sawala, Maliszewski, Urbanowicz, Drozdowicz, Ślifirczyk; II połowa: Linka - Ruminkiewicz, Mysiak, Gaca, Szczurek, Łuszkiewicz, Tetteh, Kaczmarczyk, Urbanowicz (60' Wolbaum), Milkowski, Ślifirczyk.

Polonia Słubice: Dmuchowski - Niedźwiecki, Bończyk, Kochanek, Panicz, Lilo, Timoszyk, Zieliński, Wierzbicki, Okińczyc, Sylla; grał także: Kosman.