Kokpit Kibice

LE: Prowadził finał Ligi Mistrzów, teraz posędziuje Legii Warszawa

Czwartkowe spotkanie 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej Trabzonspor - Legia Warszawa poprowadzi znany arbiter, który niegdyś był głównym rozjemcą w finale Ligi Mistrzów.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Na starcie z udziałem mistrza Polska UEFA wyznaczyła Viktora Kassaia. 39-letni Węgier, który rozpoczął międzynarodową karierę w 2003 roku, może się pochwalić bardzo bogatym CV. Pojechał m. in. na mistrzostwa świata w RPA w 2010 roku (prowadził tam półfinał Niemcy - Hiszpana, zakończony wynikiem 0:1), a także na Euro 2012.

28 maja 2011 Kassai był głównym rozjemcą finału Ligi Mistrzów na Wembley, w którym FC Barcelona pokonała Manchester United 3:1.


W czwartek asystentami Węgra będą jego rodacy: Gyorgy Ring i Vencel Toth. Na dodatkowych asystentów wyznaczono Tamasa Bognara oraz Mihalego Fabiana. Arbitrem technicznym będzie Robert Kispal, zaś obserwatorem sędziów z ramienia UEFA Szwed Christer Fallstrom.

Dwa inne spotkania 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej poprowadzą rozjemcy z Polski. W Moskwie na meczu Dynama z PSV Eindhoven pojawi się Marcin Borski, natomiast do Mińska, gdzie Dinamo podejmie ACF Fiorentinę pojedzie Paweł Gil.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
UEFA

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×