13. kolejka Serie A: Trwa kryzys Udinese

Udinese Calcio doznało swojej trzeciej ligowej porażki z rzędu. Chociaż do przerwy nic nie zapowiadało tego, że popularni Friulianii ulegną we Florencji, to ostatecznie przegrali 2:4. Zatem ACF Fiorentina zrehabilitowała się za ostatnią wpadkę w wyjazdowej konfrontacji z Cagliari Calcio.

Adam Kiołbasa

W pierwszej części gry przewaga gości nie podlegała żadnej dyskusji i gospodarze mogli się cieszyć, że przegrywali tylko różnicą jednej bramki, ponieważ goście nie wykorzystali dwóch znakomitych sytuacji do podwyższenia rezultatu po tym, jak w 29. minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Floro Flores.

Po zmianie stron nadal przeważali goście, ale w 52. Fioletowi zdołali wywalczyć rzut karny, który na bramkę zamienił Adrian Mutu. W 63. podopiecznych Cesare Prandelliego na prowadzenie wyprowadził Riccardo Montolivo, a 78. ten sam zawodnik podwyższył na 3:1. Po chwili było już 4:1, bowiem gola zdobył Alberto Gilardino. W 82. za ostry faul w polu karnym z boiska został wyrzucony Comotto, a jedenastkę wykorzystał Antonio Di Natale. W samej końcówce mógł jeszcze trafić Fabio Quagliarella, ale wynik już nie uległ zmianie.

W tym momencie Fiołki z 23 oczkami na koncie zajmują czwarte miejsce w tabeli. Bianconeri zgromadzili 21 punktów i są na siódmej pozycji.

ACF Fiorentina - Udinese Calcio 4:2 (0:1)
0:1 - Floro Flores 29'
1:1 - Mutu (k.) 52'
2:1 - Montolivo 63'
3:1 - Montolivo 78'
4:1 - Gilardino 79'
4:2 - Di Natale (k.) 83'

Fiorentina: Frey, Comotto, Gamberini, Dainelli, Vargas, Donadel (30' Kuzmanović), Felipe Melo, Montolivo (80' Gobbi), Semioli (46' Santana), Gilardino, Mutu.

Udinese: Handanović, Motta, Domizzi, Coda, Luković, Inler, D'Agostino, Pasquale (75' Di Natale), Pepe, Floro Flores, Sanchez (86' Quagliarella).

Żółte kartki: Dainelli, Vargas (Fiorentina) oraz Pepe, Domizzi, D'Agostino (Udinese).

Czerwona kartka: Comotto 82' (Fiorentina).