ME: Lechia lepsza od Piasta

Dwie bramki Jakuba Kawy zapewniły Lechii wyjazdowe zwycięstwo w meczu 15. kolejki Młodej Ekstraklasy z Piastem. 20-letni pomocnik trafiał do siatki w 19. i 60. minucie. Gdańszczanie triumfowali ostatecznie 2:1, bowiem pod koniec pierwszej połowy honorowego gola dla gospodarzy zdobył Patryk Pabiniak.

Drużyna Tomasza Borkowskiego odniosła w Gliwicach piąte zwycięstwo w rozgrywkach i obecnie ma na koncie 20 punktów. Oprócz pięciu triumfów, piłkarze Lechii odnotowali jeszcze pięć remisów i tyle samo porażek.

Piast z kolei zgromadził 13 oczek i plasuje się w dolnych rejonach tabeli.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

0:1 - Kawa 19'

1:1 - Pabiniak 39'

1:2 - Kawa 60'

Piast Gliwice: Budzich - Cetera, Widuch, Drobionka, Burda, Gładkowski, Pabiniak, Jaskiernia (71' Dziewanowski), Wazelin (65' Koziołkiewicz), Wróbel (46' Szczyrba), Prędota (75' Łaszkiewicz).

Lechia Gdańsk: Kubiński - Krysiński, Osłowski, Rosiński, Wiech, Kawa, Stępień, Kośnikowski, Gacek (88' Grzywacz), Tofil, Kowalkowski (65' Starczewski).

Żółte kartki: Drobionka (Piast) oraz Krysiński, Kubiński (Lechia).

Sędzia: Piotr Gajewski (Małopolski ZPN).