Lider nie zawiódł - relacja z meczu Kotwica Kołobrzeg - Energetyk ROW Rybnik

W 11. serii zmagań piłkarze ROW-u Rybnik pokonali w meczu wyjazdowym Kotwicę Kołobrzeg 1:0 i umocnili się na fotelu lidera II ligi. Zwycięstwo dała bramka Grzegorza Fonfary z 83. minuty gry.

Beata Fojcik
Uraz nosa wykluczył z ostatniego spotkania Marka Krotofila. Zawodnik zielono-czarnych tym razem był już do dyspozycji szkoleniowca, ale rozpoczął mecz na ławce. W 13. minucie gry zaatakowali goście. W dogodnej sytuacji znalazł się Adam Wolniewicz, jednak nie zdołał pokonać Patryka Kamolę. Okazję na gola mieli również miejscowi, lecz piłki do siatki nie zdołał wepchnąć Maciej Ropiejko. W 20. minucie starcia Petar Borovicanin zdecydował się na dośrodkowanie, które zamieniło się w strzał. Cały czas czujny był jednak Kamola.
Przed upływem drugiego kwadransa po błędzie golkipera Kotwicy Kołobrzeg w sytuacji strzeleckiej znalazł się Dawid Jarka. Napastnik lidera ofiarnym wślizgiem chciał zdobyć bramkę, lecz jego wysiłek zdał się na nic. W 37. minucie potyczki dwukrotnie po strzałach Radosława Strzeleckiego interweniował Oskar Rybicki, nie dając się pokonać.
Gol Grzegorza Fonfary przesądził o losach meczu Gol Grzegorza Fonfary przesądził o losach meczu
Na początku drugiej połowy dłużej przy piłce utrzymywał się ROW Rybnik. Optyczna przewaga nie przyniosła przyjezdnej ekipie bramek. W ostatnich minutach pojedynku coraz bardziej naciskali rybniczanie. Aktywna była lewa strona, z której co chwilę piłki w pole karne dogrywał Szymon Sobczak, ale żaden z jego kolegów nie przedarł się na tyle, by tylko dołożyć nogę. W 83. minucie meczu ponownie do głosu doszła lewa strona gości. Tym razem dośrodkowywał Dawid Gojny, a piłkę głową do siatki skierował Grzegorz Fonfara. Przed upływem regulaminowego czasu gry na uderzenie z dystansu zdecydował się Daniel Kokosiński, a Rybicki z problemami zanotował skuteczną obronę. W 93. minucie spotkania w poprzeczkę gospodarzy trafił Paweł Mandrysz. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. ROW zachował pozycję lidera, a Kotwica pozostała w strefie spadkowej II ligi.

Kotwica Kołobrzeg - Energetyk ROW Rybnik 0:1 (0:0)
0:1 Grzegorz Fonfara 83'

Kotwica: Patryk Kamola - Jakub Poznański, Daniel Kokosiński, Radosław Strzelecki, Patryk Pietras, Michał Danilczyk, Konrad Korczyński, Tomasz Rydzak, Patryk Skórecki, Maciej Ropiejko (57' Krzysztof Biegański), Tomasz Bejuk (82' Krzysztof Bułka).

ROW: Oskar Rybicki- Petar Borovicanin (62' Marek Krotofil), Marcin Grolik, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny, Grzegorz Fonfara, Adam Wolniewicz, Michał Płonka (89' Szymon Jary), Mariusz Muszalik, Szymon Sobczak (91' Paweł Mandrysz), Dawid Jarka (62' Sebastian Musiolik).

Żółte kartki: Konrad Korczyński, Michał Danilczyk (Kotwica) - Marcin Grolik, Petar Borovicanin (ROW).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!