Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Policja zdetonowała ładunek znaleziony przy Cichej. Będzie wniosek o zamknięcie stadionu

W związku z zajściami przed 102. Wielkimi Derbami Śląska i materiałami łatwopalnymi znalezionymi w sektorze kibiców gości przy ul. Cichej policja zawnioskuje o zamknięcie chorzowskiego obiektu.
Marcin Ziach
Marcin Ziach

Policja prowadzi zaawansowane śledztwo w sprawie zajść, jakie miały miejsce w sobotnie popołudnuie przed 102. Wielkimi Derbami Śląska. Wówczas podczas kontroli obiektu przez połączone służby ochrony i policji znaleziony został pakunek przypominający bombę domowej roboty, a w konsekwencji włodarze Ruchu Chorzów podjęli decyzję o niewpuszczeniu na trybuny kibiców Górnika Zabrze.


W wyniku dochodzenia policyjnego zatrzymane zostały dwie osoby. - Postępowanie w tej sprawie trwać będzie minimum 30 dni. Jesteśmy obecnie po eksperymencie procesowym mającym na celu wywołanie eksplozji urządzenia, które zostało znalezione na stadionie w Chorzowie - wyjaśnia w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Justyna Dziedzic, oficer prasowa KMP w Chorzowie.

Ostatnie głosy donosiły, że ładunek miał na celu spalenie flag kibiców gości zawieszonych na płocie stadionu. - Eksperyment wykazał, że nie nastąpił wybuch, a silna reakcja spalająca. Biegli będą sporządzać raport z przeprowadzonych działań i przekażą go do prokuratora, który prowadzi postępowanie przygotowawcze i postawi zatrzymanym zarzuty. Mogę potwierdzić, że są to osoby z kręgu kibiców Ruchu Chorzów. Obaj zatrzymani odmówili składania wyjaśnień - dodaje nasza rozmówczyni.

Policja chce zamknięcia stadionu Ruchu Chorzów dla kibiców Policja chce zamknięcia stadionu Ruchu Chorzów dla kibiców
Policja w związku z ostatnimi zajściami przy Cichej przygotowuje wniosek do prezydenta miasta Chorzowa w sprawie zamknięcia stadionu Niebieskich. - Wniosek w tej sprawie jest w przygotowaniu. Wystąpimy do prezydenta z wnioskiem o zamknięcie stadionu dla kibiców - donosi Dziedzic.

Nie wiadomo na razie na jaki okres czasu sankcja miałaby być nałożona. - Szczegóły wniosku są w trakcie dogrywania. Nie wiem czy nasz wniosek będzie dotyczył okresu do końca rundy czy też do końca sezonu. Wszystko jeszcze może się zmienić, bo sprawdzamy czy sobotnie derby były odpowiednio zabezpieczone i nie doszło do jakichś nieprawidłowości ze strony organizatora - argumentuje oficer prasowa chorzowskiej policji.

- Prezydent będzie miał dowolność w interpretacji naszego wniosku. Może się do niego przychylić w całości lub tylko części i zamknąć stadion dla kibiców na przykład na dwa mecze. W najbliższym czasie wszystko powinno się wyjaśnić - puentuje nasza rozmówczyni.

Czy stadion Ruchu Chorzów powinien zostać zamknięty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

 • max Zgłoś komentarz
  mało tego po meczu piłkarzom Górnika zakręcono wodę!! Musieli się umyć dopiero w Zabrzu. Chorzów nadal żyje w erze kamienia łupanego. a co do tych dwóch talibów to są już na
  Czytaj całość
  wolności .... szkoda słów
  • Sergh Khan Zgłoś komentarz
   Niestety to efekty pobłażania władz klubowych wobec chuligaństwa i bandytyzmu pseudo fanów drużyn piłkarskich. Gdyby większość klubów w porę reagowała a przede wszystkim
   Czytaj całość
   zdecydowanie i konsekwentnie nie dochodziłoby do takich sytuacji. Tymczasem nadal kibole chcą rządzić klubami i narzucać swoje chore zasady nienawiści wobec przeciwnych drużyn i ich fanów. Piszecie, że nie można karać klubu ale to przecież klub i jego władze odpowiadają za porządek i bezpieczeństwo. Dlaczego monitoring stadionowy nadal jest na tyle ograniczony, że nie wyłapuje się ludzi prowokujących bójki i zadymy? Dlaczego nadal wolno wejść na stadion i zasłaniać twarze? Taki delikwent powinien być natychmiast wyprowadzony ze stadionu. W Krakowie za zakazy stadionowe właściciele klubu pod presją bandytów usunęli człowieka który chciał zaprowadzić porządek. W Warszawie wolą płacić wysokie kary za ekscesy chuligańskie. Nawet na SF wiele osób w prostacki wulgarny sposób nawołuje do nienawiści i wiele tekstów można uznać za groźby karalne. W tym temacie też mamy prowokujący post. Śmierć w wyniku bójki nie jest morderstwem jak również w wyniku trafienia odpaloną racą, która to przecież jest niegroźną atrakcją podnoszącą oprawy. To prawda kilka lat temu w Chorzowie zmarł chłopak trafiony racą ale nie w wyniku zamachu na niego ale nieszczęśliwego zdarzenia. Przypomnę też, że to bandyckie środowisko kiboli wynajęło płatnych zabójców aby wykonali wyrok na policjancie który podczas tłumienia zadymy ranił najagresywniejszego z chuliganów. Kibole wydali też wyrok na przedstawicieli sądu. Być może dziś po tym co się stało całe środowisko piłkarskie począwszy od działaczy a kończąc na kibicach / nie kibolach/w końcu przejrzy na oczy i powie stanowczo NIE takiej patologii na wszystkich stadionach w Polsce.
   • Lechista_91 Zgłoś komentarz
    Fakt co zrobił ruch było po*ebane ale tak nie może być że mają stadion do końca roku zamknąć... podajmy przykład u kogoś w piwnicy znajdą ładunki wybuchowe i co cały budynek
    Czytaj całość
    zamknięty dla mieszkańców na rok?! zróbmy to samo z dworcami lotniskami itp zamykajmy wszystko! POLICYJNA PROWOKACJA!
    • Grek Zorba Zgłoś komentarz
     powinni tym dwóm palantom (jeden się podobno przyznał) podłożyć pod tyłki te materiały i odpalić. Debile i tyle mam do powiedzenia! Żabole kiedyś przegięli mordując dwóch kibiców
     Czytaj całość
     Ruchu i się tym następnie szczycąc, ale to co teraz chcieli zrobić "kibice" to coś podobnego, jeśli nie gorszego. Ja się już do żadnej "oprawy" nie dołożę!
     • Vlod Zgłoś komentarz
      Zaorać te całą patologię zwana polska piłka nożną, razem z bydłem na trybunach...
      • Metroid Zgłoś komentarz
       Mogli znaleźć jakiegoś Robin Hooda żeby strzelił w ta flage strzała zapalająca. A nie jakieś kombinacje.
       • mrant Zgłoś komentarz
        Ktoś powie: po co zamykać, skoro to kilku 'osobników' to zrobiło, po co reszta ma cierpieć. Tylko po co cierpieli kibice Górnika, których nie wpuszczono? Jak oni mogli to ruchowcy też
        Czytaj całość
        mogą. Zamknąć do końca sezonu, bez wyjątków.
        • Olewsławik Zgłoś komentarz
         Haha a media już obwiesciły, że ten ładunek miał wysadzić pół stadionu...
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×