Premiership: Tottenham pokonał Blackburn

Na niedzielę zaplanowano dwa mecze czternastej kolejki Premiership. W pierwszym z nich Tottenham Hotspur pokonał Blackburn Rovers 1:0. Jedyną bramkę zdobył Roman Pawluczenko, a goście kończyli to spotkanie w dziesiątkę, bo czerwoną kartką został ukarany Martin Olsson.

Bartosz Zimkowski

Tottenham, od momentu objęcia przez Harry'ego Redknappa funkcji menedżera, gra bardzo dobrze. Jedynie przed tygodniem Koguty przegrały z Fulham Londyn. Teraz spotkały się z sąsiadem z ligowej tabeli i już w dziewiątej minucie Tottenham prowadził 1:0. Bramkę zdobył Roman Pawluczenko i Blackburn znalazło się w trudnej sytuacji. W 39. minucie za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Martin Olsson, defensor zespołu prowadzonego przez Paula Ince'a.

Londyńczycy mogli zdobyć kolejne bramki. Bardzo dobrą okazję miał ponownie Pawluczenko. Futbolówka po jego strzale głową trafiła jednak tylko w słupek. Bramkę powinien zdobyć jeszcze m.in. rezerwowy Frazier Campbell, ale nie wykorzystał dogodnej okazji. Tottenham wygrał zatem 1:0 i wydostał się ze strefy spadkowej. Nadal w niej znajduje się Blackburn.

W drugim meczu West Ham United pokonał Sunderland 1:0. Spotkanie rozegrano na Stadium of Light i dla Młotów było to pierwsze zwycięstwo od siedmiu spotkań. Jedyna bramka była autorstwa Valona Behramia. Dla 23-letniego reprezentanta Szwajcarii był to pierwszy gol w Premiership. WHU zajmuje teraz trzynaste miejsce w tabeli.