Faworyt nie zawiódł - relacja z meczu Wisła Puławy - MKS Kluczbork

Kluczborski zespół udowodnił, że przepaść w tabeli między drużynami nie jest przypadkowa. Dzięki bezapelacyjnemu zwycięstwu ponownie zasiadł w fotelu lidera.

Paweł Patyra
Przewaga gości od pierwszych minut nie podlegała dyskusji. Dłużej utrzymywali się oni przy piłce i objęli prowadzenie już w 8. minucie, a defensywę Wisły ośmieszył Łukasz Reinhard. Mierzący 168 cm pomocnik... główką skierował piłkę do siatki.
Dzięki korzystnemu wynikowi MKS nie musiał forsować tempa gry, a jednak stwarzał kolejne sytuacje podbramkowe. W 20. minucie Michał Leszczyński efektownie obronił strzał Marcina Nowackiego zza szesnastki, zaś siedem minut później nie dał się zaskoczyć Michałowi Kojderowi.

Gospodarze mieli olbrzymi kłopot ze sforsowaniem defensywy przeciwnika. Ich akcje były bardzo czytelne dla rywali. Pierwszy celny strzał oddali w 39. minucie, lecz Grzegorz Wnuk spokojnie złapał futbolówkę po uderzeniu Christophera Edwardsa z dystansu.

W drugiej połowie Wisła poważniej zabrała się za odrabianie strat, ale już w 55. minucie została sprowadzona na ziemię. Rafał Niziołek wypatrzył na 16. metrze Nowackiego, który mocnym strzałem przy słupku podwyższył na 2:0.

Puławska drużyna starała się odwrócić losy meczu, jednakże rywal był dobrze zorganizowany. Z kolei po stałych fragmentach pewnie interweniował Wnuk. Wisła grała nerwowo i chaotycznie, co ułatwiało przeciwnikowi zadanie. MKS górował nad II-ligowym outsiderem boiskową mądrością.

W 84. minucie gospodarzy mógł dobić Jakub Grzegorzewski. Doświadczony napastnik kapitalnie minął Leszczyńskiego, ale strzelił lekko, piłka odbiła się od słupka, przeszła po linii bramkowej i nie wpadła do siatki. 120 sekund później kolegę poprawił Tomasz Swędrowski, atomowym uderzeniem dopełniając dzieła zniszczenia Wisły.

Dzięki zwycięstwu w Puławach MKS powrócił na fotel lidera II ligi, zaś gospodarze ugrzęźli na przedostatnim miejscu w tabeli.

Wisła Puławy - MKS Kluczbork 0:3 (0:1)
0:1 - Reinhard 8'
0:2 - Nowacki 55'
0:3 - Swędrowski 86'

Wisła: Leszczyński - Edwards, Jędrzejczyk, Pielach (89' Barański), Budzyński - Szczotka (72' Niezgoda), Sedlewski, Machalski (46' Filipow), Maksymiuk, Pożak (61' Martuś) - Nowak.

MKS: Wnuk - Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Uszalewski - Hober (85' Wolkiewicz), Arian, Niziołek, Nowacki (78' Swędrowski), Reinhard (89' Tomaszewski) - Kojder (75' Grzegorzewski).

Żółte kartki: Budzyński,Edwards, Maksymiuk, Pielach (Wisła) oraz Ganowicz (MKS).

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!