Zielono-czarni nie stracili formy - relacja z meczu Energetyk ROW Rybnik - Legionovia Legionowo

Na inaugurację 14. kolejki II ligi ROW Rybnik pokonał Legionovię Legionowo 2:1. Bramki dla ekipy ze Śląska strzelali Sebastian Musiolik i Szymon Sobczak, dla gości trafił Sebastian Janusiński.

Beata Fojcik
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy za sprawą dwóch stoperów - Mateusza Bodziocha i Marcina Grolika stworzyli zagrożenie, ale nie zdołali wepchnąć piłki do siatki jeszcze przed upływem dziesięciu minut gry. Legionovia odpowiedziała bardzo groźną akcją Sebastiana Janusińskiego, którego uderzenie z linii pola karnego w ładnym stylu obronił Oskar Rybicki.
W 13. minucie meczu zielono-czarni wyszli na prowadzenie. Mariusz Muszalik popisał się świetnym podaniem, z którego skorzystał Sebastian Musiolik, pokonując bramkarza gości w pojedynku sam na sam. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy piłkarze z Legionowa byli bliscy bramki samobójczej, szczęście opuściło ich w 44. minucie potyczki. W akcji ponownie pokazał się Musiolik, który dograł do Szymona Sobczaka, ten łatwo zwiódł obrońcę i trafił na 2:0.Druga część meczu rozpoczęła się wypadem tego duetu w pole karne przyjezdnych, lecz tym razem Sobczak nie wykorzystał strzeleckiej okazji. W 52. minucie starcia zakotłowało się pod bramką Legionovii, ale zawodnikom z Rybnika zabrakło wykończenia. Z dalszej odległości spróbował więc Muszalik, ale i jego celność zawiodła.
Po porażce w Mielcu ROW mógł świętować zdobycie trzech punktów Po porażce w Mielcu ROW mógł świętować zdobycie trzech punktów
Przed upływem godziny gry ożywiła się drużyna spod Warszawy. Na strzał z dystansu zdecydował się Karol Ziąbski, co nie sprawiło problemów Rybickiemu. Chwilę potem golkiper pewnie złapał również próbę Lazara Pavica. Pod drugą bramką znowu główkował Bodzioch, ale zmienił wyniku spotkania.

W 75. minucie sędzia Korpalski dopatrzył się zagrania ręką jednego z piłkarzy ROW-u Rybnik i wskazał na jedenasty metr. Oskar Rybicki zatańczył na linii bramkowej i był bliski obrony, lecz kontaktowy gol powędrował na konto Sebastiana Janusińskiego. Goście do końca walczyli o remis, jednak to rybniczanie potrafili zagrozić bramce Mikołaja Smyłka, który udanie interweniował po strzałach Mariusza Muszalika i Pawła Mandrysza

Energetyk ROW Rybnik – Legionovia Legionowo 2:1 (2:0)
1:0 Sebastian Musiolik 13’
2:0 Szymon Sobczak 44’
2:1 Sebastian Janusiński 76' (k.)

ROW: Oskar Rybicki - Marcin Grolik, Mateusz Bodzioch, Marek Krotofil, Dawid Gojny, Adam Wolniewicz, Michał Płonka (83' Paweł Mandrysz), Mariusz Muszalik, Grzegorz Fonfara, Szymon Sobczak (92' Szymon Jary), Sebastian Musiolik (69' Petar Borovicanin).

Legionovia: Mikołaj Smyłek - Maciej Goliński, Łukasz Kominiak, Kamil Dankowski, Michał Kołodziejski, Lazar Pavić (85' Rafał Maciejewski), Marcin Stromecki (46' Karol Ziąbski), Sebastian Czapa (46' Paweł Broniszewski), Kamil Tlaga (56' Łukasz Zaniewski), Sebastian Janusiński, Samuelson Odunka.

Żółte kartki: Paweł Broniszewski, Michał Kołodziejski (Legionovia).

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!