Stal Mielec wygrała w derbach - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Stal Mielec

Stal Mielec pokonała na wyjeździe Stal Stalową Wolę 2:0 po dwóch bramkarza Mateusza Cholewiaka w samej końcówce spotkania.

Kamil Górniak

Derbowy pojedynek nie był ciekawym widowiskiem. Przede wszystkim rozczarowała pierwsza część spotkania. Obie ekipy miały po jednej dobrej sytuacji w tym okresie gry. W 15. minucie sam na sam z Tomaszem Wietechą stanął  Kamil Radulj, ale golkiper Stalówki zdołał odbić piłkę, a dobitka Mateusza Cholewiaka została zablokowana. W 23. minucie odpowiedzieli gospodarze. Po ładnej akcji sprzed pola karnego minimalnie chybił Dawid Kałat.

Tuż po zmianie stron znów pokazał się Radulj, który trafił w poprzeczkę. Gospodarze prowadzili grę, ale nic z tego nie wynikało. Goście z Mielca z kolei wyprowadzali groźne kontry. W 64. minucie od połowy boiska popędził Krystian Getinger, który w przeszłości grał w Stalowej Woli, ale piłka po jego uderzeniu z około 30. metrów spadła tylko na poprzeczkę.

Mielczanie w 82. minucie zdobyli gola. Cholewiak przelobował Wietechę w sytuacji sam na sam i nawet rozpaczliwa interwencja jednego ze stoperów Stalówki nie pomogła i futbolówka wpadła do siatki. Podrażnieni gospodarze ruszyli do ataku i chwilę później mogli wyrównać, ale Łukasz Sekulski trafił w słupek. Zielono-czarni szukali swojej szansy, ale w doliczonym czasie gry Stal Mielec wyprowadziła kolejną kontrę i Cholewiak ponownie pokonał bramkarza ekipy z hutniczego miasta i ustalił końcowy wynik.

Stal Stalowa Wola - Stal Mielec 0:2 (0:0)
0:1 - Mateusz Cholewiak 82'
0:2 - Mateusz Cholewiak 90+4'

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Krystian Wrona, Marcin Kowalski (53' Michał Michałek), Dawid Pigan (82' Patryk Tur), Mateusz Argasiński, Damian Łanucha (74' Paweł Giel), Dawid Kałat (55' Tomasz Płonka), Mateusz Kantor, Łukasz Sekulski.

Stal Mielec: Wojciech Daniel - Mateusz Załucki, Sebastian Duda, Sebastian Głaz, Kamil Radulj (90+4' Paweł Skiba), Damian Bożek (66' Grzegorz Płatek), Kamil Kościelny, Mateusz Cholewiak, Mateusz Podstolak, Łukasz Żegleń (46' Rafał Jankowski), Krystian Getinger.

Żółte kartki: Damian Łanucha (Stal Stalowa Wola) oraz Mateusz Załucki, Damian Bożek, Kamil Radulj (Stal Mielec).

Sędzia: Łukasz Szczęch (Kobyłka).

Widzów: 1300 (300 gości).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!