Polacy na świecie: Biliński i Milik bohaterami, Boruc obronił "11", Wilk mistrzem Litwy

To był udany weekend dla Polaków występujących na co dzień w ligach zagranicznych. [tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag] i [tag=5257]Kamil Biliński[/tag] zostali bohaterami swoich ekip, a [tag=6327]Marek Zub[/tag] i [tag=2794]Jakub Wilk[/tag] zdobyli mistrzostwo Litwy.

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)

Polskim bohaterem weekendu jest bez wątpienia Arkadiusz Milik, który był najlepszym zawodnikiem Ajaxu Amsterdam w meczu 10. kolejki Eredivisie z Go Ahead Eagles (3:1). 20-letni Polak znalazł się w wyjściowym składzie mistrzów Holandii pierwszy raz od 13 września i nie zawiódł Franka de Boera.

Milik poprowadził bowiem Ajax do pierwszego zwycięstwa od 27 września. W 10. minucie huknął sprzed pola karnego w słupek bramki rywali, dzięki czemu Anwar El-Ghazi mógł dobić piłkę do siatki, a w 56. minucie przy stanie 1:1 sam dał prowadzenie swojej drużynie. Jego dorobek mógł być bardziej okazały, ale z asysty "okradł" go Lasse Schoene, marnując wypracowaną przez Polaka sytuację, a El Ghazi mógł go dwukrotnie obsłużyć podaniem "do pustaka", ale zagrał egoistycznie.

- Ciągle zagrażał rywalom, ciągle był wruchu i zawsze dawał kolegom możliwość dogrania mu piłki. Miał duży udział w zdobyciu gola na 1:0 i sam strzelił ważną bramkę na 2:1. Może być zadowolony ze swojego występu - ocenił trener de Boer.

Milik wyciska maksimum z szans, jakie otrzymuje od de Boera. Był to dopiero jego piąty ligowy występ w tym sezonie, ledwie trzeci, który zaczął w "11", a drugi w pełnym wymiarze czasowym. Na boiskach Eredivisie spędził łącznie tylko 271 minut, ale wykorzystał ten czas na zdobycie trzech bramek, a przy kolejnej miał spory udział.

Zobacz bramkę Arkadiusza Milika z Go Ahead Eagles: Zobacz bramkę Arkadiusza Milika dla AjaksuŹródło: TVP S.A.

Marek Zub powinien otrzymać szansę w klubie T-Mobile Ekstraklasy?