Serie A: Porażki Udinese i Fiorentiny, Torino bez kontuzjowanego Kamila Glika

Antonio Di Natale zdobył gola w 23. sekundzie meczu, ale Udinese Calcio uległo u siebie Genoi CFC. Wygrał również drugi zespół ze Stadio Luigi Ferraris, Sampdoria.

Konrad Kostorz
Tuż po rozpoczęciu pojedynku w Udine Panagiotis Kone podał do Antonio Di Natale, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Zdobył w ten sposób swojego 199. w karierze gola w Serie A. Po pierwszej połowie na Stadio Friuli był remis 2:2, ale po zmianie stron najpierw Alessandro Matri uderzeniem od słupka, a następnie Juraj Kucka strzałem w okienko pokonali Orestisa Karnezisa.
Genoa po sensacyjnym zwycięstwie nad Juventusem znów nieoczekiwanie sięgnęła po komplet punktów i w tabeli awansowała na 5. pozycję. Punkt więcej ma plasująca się na najniższym stopniu podium Sampdoria, która poradziła sobie z grającą w kratkę Fiorentiną. Kapitalną bramkę po indywidualnej akcji strzelił Luca Rizzo, a wynik ustalił Eder, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Neto.

Paweł Wszołek całe zawody obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych, natomiast w 69. minucie na murawę wszedł Mario Gomez. Niemiecki napastnik Fiorentiny powrócił do gry po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją.

Kamil Glik znalazł się poza kadrą meczową Torino w pojedynku z Atalantą. Jak podały włoskie media, Polakowi doskwierał uraz mięśniowy i jego miejsce w podstawowym składzie zajął Pontus Jansson. Ekipa Giampiero Ventury nieźle poradziła sobie w defensywie i zachowała czyste konto. Domowy remis z drużyną z Bergamo trudno uznać jednak za sukces turyńczyków.

Wyniki niedzielnych spotkań 10. kolejki Serie A:

Chievo Werona - US Sassuolo 0:0

Sampdoria Genua - ACF Fiorentina 3:1 (2:1)

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: Inter Mediolan przegrał z outsiderem, posada trenera ponownie zagrożona

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)