Siarka Tarnobrzeg zmarnowała swoją szansę

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg zakończyli w niedzielę serię pięciu meczów bez porażki. W Stargardzie Szczecińskim musieli uznać wyższość Błękitnych.

Patryk Neumann

- Po pierwszej połowie wydawało się, że jesteśmy w miarę dobrze przygotowani do tego spotkania i kontrolujemy wydarzenia na boisku. Dokonane zmiany i nasze gorsze podejście w drugiej połowie spowodowało, że już nie kontrolowaliśmy tego meczu - zaznaczył trener Ryszard Kuźma.

Jego zespół przegrał na Pomorzu Zachodnim 0:1. Od początku spotkania miał jednak optyczną przewagę i wydawało się, że kwestią czasu jest, gdy zmusi gospodarzy do błędu skutkującego zwycięską bramką. - Powinniśmy do przerwy prowadzić przy tym, co się działo na boisku i mieć wszystko pod kontrolą. Niestety tak się nie stało. Nie postawiliśmy kropki nad "i". Były tylko zalążki akcji, a nie było finalizacji - ocenił trener Siarki.

Wszystko zmieniło się po kwadransie przerwy. Błękitni ożywili się i zaczęli stwarzać sytuacje. Piętnaście minut przed końcem dopięli swego i Krzysztof Filipowicz zdobył gola na wagę trzech punktów. - Bardzo prosty błąd w środku obrony i bramka. Później walczyliśmy tylko z nerwami, żeby sobie ponownie uporządkować grę. To nie jest takie proste. Ciężko się pracuje na to żeby sobie ułożyć grę a bardzo łatwo się wszystko traci. W naszym przypadku to się sprawdziło - stwierdził Ryszard Kuźma.

Drużyna z Podkarpacia spadła w tabeli na szóstą pozycję. W kolejnym spotkaniu podejmie Limanovię. - Trochę drogi przed nami. Musimy sobie to wszystko spokojnie poukładać, bo następny mecz za tydzień i trzeba o nim myśleć - zakończył.

Spory dystans, ponad 700 kilometrów, czekał również kibiców Siarki, którzy wspierani przez fanów z Sandomierza i Dębicy w grupie ponad pięćdziesięciu osób stawili się na stadionie przy ulicy Ceglanej. Zaznaczyli oni swoją obecność głośnym dopingiem, lecz by zdążyć na pociąg w drogę powrotną musieli oni opuścić stadion pod koniec pierwszej połowy. Oprócz Kotwicy Kołobrzeg niedzielny wyjazd był jednym z najdalszych dla Siarki w całym sezonie.

Długa podróż i porażka - relacja z meczu Błękitni Stargard Szczeciński - Siarka Tarnobrzeg

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!