Primera Division: Krwawy mecz w Sewilli, ekipa Krychowiaka straciła punkty

Mnóstwo potu i krwi zostawili na boisku piłkarze Sevilli. Nie przyniosło to jednak pożądanego efektu, a niedawny wicelider jedynie zremisował z Levante.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Drugi raz z rzędu w niedzielę o 12:00 na boisko wyszli piłkarze Sevilli. W zeszłym tygodniu Andaluzyjczycy nie wykorzystali okazji do przejęcia fotela lidera i przegrali na wyjeździe z Athletic Bilbao. Tym razem miało być łatwiej, ponieważ podopieczni Unaia Emery'ego na własnym boisku przyjmowali Levante.

Po raz kolejny w podstawowym składzie Sevilli wyszedł Grzegorz Krychowiak, ale bohaterami w pierwszej połowie byli dwaj skrzydłowi. Po świetnej centrze Gerarda Deulofeu do siatki z główki trafił bowiem Vitolo. Po zmianie stron gospodarze starali się podwyższyć rezultat, jednak z minuty na minutę coraz lepiej zaczęli prezentować się goście z Walencji.

Piłkarze Levante swego dopięli w 80. minucie, kiedy w podbramkowym zamieszaniu fatalnie interweniował Beto, a praktycznie do pustej bramki piłkę skierował Victor Casadesus.

Od razu do ataków rzucili się gospodarze, a ekipę na prowadzenie powinien wyprowadzić Kevin Gameiro, który po zagraniu Carlos Bacca nie trafił w piłkę na czwartym metrze, mając przed sobą pustą bramkę!

Sędzia doliczył aż 8 minut (w pierwszej połowie 6), a to ze względu na liczne interwencje lekarzy gospodarzy. Bramkarz Beto miał zszywany podbródek po nokaucie ze strony... Krychowiaka, defensor Alejandro Arribas łuk brwiowy, przez co nie mógł kontynuować spotkania, a Fernando Navarro po tym jak Jordi Xumetra korkami zdjął mu dosłownie skalp, kończył mecz w ochronnym kasku.