Wirus FIFA zaatakował Real Madryt, dłuższa przerwa Luki Modricia po meczu z Włochami

Luka Modrić wypadł z gry w Realu Madryt wskutek kontuzji, której doznał w niedzielnym meczu reprezentacji Chorwacji przeciwko Włochom, w ramach eliminacji Euro 2016.

Konrad Kostorz
W pierwszej połowie pojedynku, który odbył się na San Siro w Mediolanie i zakończył podziałem punktów, Luka Modrić po starciu z jednym z rywali upadł na murawę, a po chwili stało się jasne, że niezbędna będzie zmiana.
Niko Kovac w 28. minucie zastąpił pomocnika Realu Madryt, Mateo Kovaciciem, a badania medyczne wykazały, że Modrić doznał kontuzji mięśnia uda i nie będzie mógł trenować od trzech do pięciu tygodni. W najgorszym razie do gry powróci dopiero w 2015 roku.

Hiszpańska prasa informując o problemach Modricia, posługuje się określeniem "wirus FIFA", ponieważ nie po raz pierwszy zdarza się, że piłkarz klubu z Santiago Bernabeu musi pauzować na skutek kontuzji doznanej w meczu reprezentacji.

W bieżącym sezonie Modrić jest pierwszym wyborem Carlo Ancelottiego w linii pomocy Królewskich. W piętnastu spotkaniach Realu w Primera Division i Lidze Mistrzów 29-latek tylko raz nie znalazł się w wyjściowej jedenastce. Pod jego nieobecność do składu najprawdopodobniej wskoczy Sami Khedira, a w odwodzie pozostaje Asier Illarramendi.

Dodajmy, że Chorwacja wywalczyła cenny remis 1:1 w pojedynku ze Squadra Azzurra. Gola dla Hrvatski strzelił Ivan Perisić w 15. minucie, kiedy Modrić był jeszcze na placu gry.

Daley Blind w 2014 roku już nie zagra - Eduards Visnakovs "załatwił" gwiazdę Manchesteru United